מגיש תוכנית האקטואליה "הפטריוטים" ינון מגל עורר סערה כשטען בשידור אמש (רביעי) בערוץ 14 כי ראש הממשלה המנוח יצחק רבין נרצח משום שלא אפשרו לימין הפוליטי להתבטא, ערב החתימה על הסכם אוסלו בבית הלבן לפני 30 שנה. "כשלא נותנים לאנשים לדבר, יש אלימות", אמר איש התקשורת לקול מחיאות הכפיים של הקהל באולפן.

30 שנה להסכם אוסלו: בחזרה לרגע ששינה את ההיסטוריה הישראלית

"רבין עשה אסון, אוסלו זה אסון", מגל תקף בשידור במונולוג שמתרץ את מעשי הרוצח יגאל עמיר. "זה מה שקרה. דבר שני, לגבי התקשורת - אני בזמנו דיברתי עם יגאל עמיר כשהיה בכלא, עשיתי איתו שיחות. עכשיו אני לא סומך על כל דבר שיגאל עמיר אומר, אבל בין היתר הוא אמר לי: 'תשמע, עשיתי את זה כי אי אפשר היה לשמוע את הקול של הימין'. תבינו, כשסותמים את הפה, אפרופו כל הזמן שרוצים לסתום לנו את הפה ולסגור את ערוץ 14, כשלא נותנים לאנשים לדבר - יש אלימות. לא היה אפשר להשמיע ביקורת על אוסלו, לא היה שום כלי תקשורת מהימין. כלום. הכול היה 'רפי רשפים' ו'מיכה פרידמנים' ו'יעל דנים' ו'רזי ברקאים' ואריה גולן. אותם אנשים, כל בוקר וכל צהריים. זה השתנה קצת אבל זו מציאות מטורפת. היא לא דמוקרטית בעליל. ברוך השם, זה קצת משתנה ואנחנו לא ניתן שיסתמו לנו את הפה".

ינון מגל, "הפטריוטים" (צילום: ערוץ 14)
ינון מגל, "הפטריוטים" | צילום: ערוץ 14

פעיל השמאל וחבר הכנסת לשעבר מוסי רז הגיב בטוויטר: "הדברים של ינון מגל מקוממים. אני מודיע על הפסקה בהופעותיי בערוץ 14. אחליט אם ומתי לחזור להופיע בערוץ בהתאם להתנהגותו העתידית". בעקבות אמירותיו של מגל הוגשו תלונות לרשות השנייה, שמסרה בתגובה: "הנושא בבחינה".

לפני כחודש פאנליסט התוכנית ארי שמאי קרא במהלך דיון על "חוק טבריה" לשחרר את עמיר, זכה למחיאות כפיים מצד הקהל באולפן ופוטר מהערוץ. שמאי אמר: "אני שמח לשמוע משפט אחד - שבג"ץ ובית המשפט העליון נגד חוקים פרסונליים - הגיע הזמן לשחרר את המתנקש יגאל עמיר, כי גם נגדו חוקקו חוק פרסונלי".