בלבנון מחרימים את הסרט הפופולרי: שר התרבות הלבנוני, מוחמד אל-מורתדא, הנחה "לנקוט את כל האמצעים הנדרשים", כדי להוריד את ברבי מהמסכים ולאסור את הקרנתו בארץ הארזים - בטענה שהוא "סותר את ערכי המוסר ומקדם טרנסג'נדריוּת".

"הסרט מקדם הומוסקסואליות ושינוי מין, ומשווק רעיונות מתועבים שמחלישים את תפקיד האם ומטילים ספק בחיוניות של הנישואים והקמת המשפחה", טען מורתדא בהחלטתו.

"תוכן הסרט פוגע במוסר ובערכים, ובמיוחד בערך המשפחה, בעקרונות הרגשיים והמוסריים שבליבת החברה הלבנונית. להקרנתו בלבנון יהיו השפעות והשלכות גרועות ביותר, על ילדים בפרט ועל צעירים בכלל", הוסיף שר התרבות של חיזבאללה בפנייתו לביטחון הכללי הלבנוני שמחזיק בסמכות הצנזורה במדינה.

ברבי הסרט (צילום: ברבי הסרט)
"סותר את ערכי המוסר ומקדם טרנסג'נדריות". מתוך "ברבי - הסרט" | צילום: ברבי הסרט

אחרי שבועיים וחצי בלבד בבתי הקולנוע גלגל הסרט ברבי הכנסות בסך יותר ממיליארד דולר ממכירות כרטיסים ברחבי העולם, ובכך הפכה גרטה גרוויג לבמאית הראשונה בתולדות הקולנוע שחצתה את הרף המכובד.

הקמפיין שמתנהל בלבנון נגד הקהילה הגאה עובר גם דרך הטלוויזיה. ברשתות החברתיות קראו לאחרונה להחרים את הערוצים שמשדרים תכנים חד-מיניים. "אנחנו מזמינים את ההורים לעקוב אחר הערוצים שבהם צופים ילדיכם ולהחרים את ערוץ MBC3 כי הוא מכיל תכנים שמקדמים סטייה", נטען.

בנאום שנשא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בסוף חודש יולי בביירות לציון סיום העשוראא', טען כי מדובר בסכנה ממשית. בשבוע שעבר הוא השמיע אמירות קשות ואמר: "גם אם הם עושים את זה פעם אחת, יש להרוג להט"בים". לאחרונה אמר נסראללה כי "בלבנון הסכנה הזו החלה בכמה מוסדות חינוך וארגונים לא ממשלתיים", שאותם האשים ב"קידום יחסים חד-מיניים אצל הילדים", וקרא למשרד החינוך הלבנוני להתערב.