המיזם של משרד התרבות והספורט שכולל 17 הופעות תרבות בערי הפריפריה בחודשים הקרובים יוצא לדרך תחת השם "אנחנו". הפרויקט יחל מחר (שלישי) באמפי באשדוד, כאשר ההופעות יימשכו לאחר מכן ברצף ב-17 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בשבוע שעבר דיווחנו ב"מהדורה המרכזית" על סדרת המופעים החדשה, שבמהלכו תוכנן להתבצע דואט בין עברי לידר ואייל גולן. לאחר שלידר ביטל את השתתפותו בשבוע שעבר, הזמר רמי קלינשטיין יבצע את השיר "צליל מיתר" יחד עם גולן.

עוד בנושא - סיקור N12

בהופעה מחר באשדוד, שתפתח את סדרת ההופעות, יופיעו מלבד גולן וקלינשטיין גם ארקדי דוכין, יובל דיין, עדן בן זקן ורביב כנר. בשבוע שעבר, ימים בודדים אחרי חשיפת ההופעות המתוכננות והמימון שלהן, ביטל הזמר עברי לידר את השתתפותו במיזם ברשתות החברתיות.

"בימים האחרונים התפרסמו ידיעות על השתתפותי בפרויקט הכולל סדרת הופעות עם אומנים נוספים", כתב לידר בסטורי שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו. "אכן נעשתה אליי פנייה ולמרות חשיבותו של הפרויקט, לא אוכל לקחת בו חלק הפעם. אני והלהקה שמחים לפגוש אתכם בהופעות שלנו המתקיימות בימים אלה ברחבי הארץ ולחגוג יחד".

עברי לידר שר בטקס במצעד החיים
"למרות חשיבות הפרויקט, לא אוכל לקחת בו חלק הפעם". עברי לידר

אירועי "אנחנו - תחת השמיים" יחלו מחר באשדוד. האומנים המובילים בארץ יופיעו יחד ב-17 ערים בסימן התמודדות וצמיחה מתוך משבר. המופעים יתקיימו במשך 90 דקות רצופות החל מהשעה 20:30 בערב, ובכל הופעה יתקיימו שילובים יחודיים של זמרים מכלל הגוונים והסגנונות המוזיקליים. בכל עיר תפורסם הרשימה המלאה של הרכב המופיעים מתוך אומני המופע, על פי בחירת הרשויות המקומיות.

במסגרת הפרויקט, שהוא שיתוף פעולה בין מרכז זלמן שזר ו-17 רשויות מקומיות ובתמיכת משרד התרבות והספורט, יופיעו בכל ערב שישה אומנים. האומנים המשתפים הם: ארקדי דוכין, יובל דיין, רביב כנר, עדן בן זקן, רמי קליינשטיין, סטטיק, נסרין קדרי, קובי אפללו, אנה זק, סטפן לגר ואודיה. בסדרת המופעים המתוכננת, יתקיימו גם דואטים מיוחדים של אומנים בבחירת הרשויות המקומיות.

במקביל לרשימת האומנים המשתתפים, נחשף גם לו"ז ההופעות המלא. מחר המופע הפותח יתקיים באשדוד, למחרת בנתיבות, ב-16 באוגוסט בבית שמש וב-21 באוגוסט יתקיים המופע בלוד. ב-4 בספטמבר יתקיים מופע באופקים וכעבור יומיים בירושלים. ב-12 בספטמבר יתקיים המופע בבאר שבע, וכעבור יומיים בקריית אתא. ב-18 בספטמבר יתקיים המופע בנתניה וכעבור ימיים הוא יתקיים בנוף הגליל. הופעות נוספות יתקיימו ב-27 בספטמבר בחבל מודיעין, ב-8 באוקטובר בטבריה ולמחרת באריאל, ב-12 באוקטובר במעלה אדומים, ב-15 באוקטובר בכרמיאל, ב-16 באוקטובר באשקלון וב-17 באוקטובר בפתח תקווה.

 רמי קלינשטיין (צילום: החדשות12)
יחליף את לידר ויבצע את "צליל מיתר". רמי קלינשטיין | צילום: החדשות12

במרכז זלמן שזר יזמו את האירועים המיוחדים בתמיכת משרד התרבות והספורט ובשיתוף עם הרשויות המקומיות, במטרה "לשים במוקד השיח את היכולת של העם היהודי לצאת ממשברים שנגרמו כתוצאה מפערים ומחלוקות בחברה לטובת צמיחה משותפת והתחדשות". השר מיקי זוהר בירך את מרכז שזר על היוזמה, וציין כי "הפרויקט יאפשר למיליוני אזרחים ישראלים מכל רחבי החברה ליהנות מהמופעים הנגישים ואירועי התוכן הייחודיים שיגיעו לכל חלקי הארץ בסימן חיבור ואחדות".

בעקבות ההחלטה של משרד התרבות לממן מופע עם גולן, שדולת הנשים פנתה לשר התרבות מיקי זוהר בקריאה לבטל את השתתפותו של הזמר. במכתב שנשלח צוין כי "כתם מוסרי ענק מרחף מעל גולן ומעל ההחלטה להזמינו לאירוע שממומן מכספי ציבור". איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פנה גם הוא במכתב לזוהר בקריאה זהה. אורית סוליציאנו, מנכ"לית האיגוד, כתבה: "גם אם התיק נסגר מחוסר ראיות, ההחלטה מעבירה לציבור מסר בעייתי ומוטעה שהתנהגויות כאלה מקובלות ומעוותות את הרף המוסרי".