הדיון בתביעת הדיבה של אולה קרבצ'נקו, מי שהייתה ידועה כא"ק בסדרה "צל של אמת", נפתח הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב. קרבצ'נקו תובעת את עורך דינו של רומן זדורוב, ירום הלוי, ואת יוצרי הסדרה שממנה אפשר היה להבין שהיא זו שרצחה את הנערה תאיר ראדה, ארי פינס, יונתן גנדלמן ומיקה תימור. 

קרבצ'נקו, שהגיעה יחד עם עורך דין אמיר טיטונוביץ' וחברתה אורטל בן דיין, אמרה כי היא "כבר לא מפחדת". עוד אמרה בהצהרה לתקשורת: "אני שמחה שהגענו ליום הזה. אני מבקשת מהפרקליטות בכובד ראש להגיש נגד אדיר חבני כתב אישום. כי לא יכול להיות שאדם הודה בטלוויזיה, שהוא אנס, שהוא הכה, שיש ראיות לכך והוא לא יעמוד לדין. הוא גם העליל עלילת שווא שהרסה לי את החיים עד היום. זה משפיע כבר שנים".

בעת שדיברה עם העיתונאים, אילנה ראדה, אימה של תאיר, פנתה אליה ואמרה לה: "איפה הבובה?" למצלמות אמרה ראדה: "אנחנו בסיומו של פסק הדין הפלילי שזה הדבר שלו חיכיתי. סוף סוף החלטתי בהחלטה מאוד שקולה להאמין בבית המשפט. אני אלחם על כך שהחקירה תיפתח בעניין רצח תאיר ראדה. ושם - מי שרצח את תאיר, יקבל את עונשו". 

במסדרונות בית המשפט נשמעו קריאות וקללות נגד קרבצ'נקו. בין היתר צעקו לה כמה מהנוכחים במקום: "זבל", "שטן", "לכי להזד*ין" ואדם אחד אף הורחק בידי אנשי האבטחה במקום. 

אילנה ראדה
אילנה ראדה מחוץ לדיון בתביעת הדיבה של אולה קרבצ'נקו

בסוף חודש מרץ זיכה בית המשפט המחוזי בנצרת זיכה את זדורוב אחרי 16 שנה ושלוש הרשעות. הזיכוי נעשה ברוב של שני שופטים מול שופטת אחת. בפרקליטות המדינה התנגדו להחלטה ומסרו אז: "הראיות שהוצגו לבית המשפט מוכיחות את אשמתו של זדורוב מעבר לכל ספק סביר".