רוכשי הכרטיסים לנשף הרוק של אביב גפן שלא הצליחו להגיע בשל המצב הביטחוני זועמים בשל ההחלטה להעניק פיצוי מיידי אך ורק לתושבי עוטף עזה. כזכור, אומנם ההופעה התקיימה ביום חמישי האחרון בפארק הירקון באישור פיקוד העורף, אך מבצע "מגן וחץ" והרקטות שנורו לישראל - מהדרום ועד המרכז - גרמו לרבים לוותר על האירוע שאליו רכשו כרטיסים. 

שירי, תושבת באר שבע, ציפתה להופעה של גפן מבעוד מועד, אך בשל המצב החליטה שלא לקחת סיכון ולהישאר בבית עם ילדיה הקטנים. הבוקר (ראשון) היא התקשרה למוקד קופות תל אביב, שם נאמר לה שהפיצוי ניתן רק לתושבי העוטף והשאר מתבקשים לשלוח מייל ולהמתין לתשובה. 

נשף רוק (צילום: אלון לוין)
עשרות אלפים בפארק הירקון בנשף הרוק של אביב גפן | צילום: אלון לוין

"גם ככה בזמן קיום המופע התחושה הייתה שחיים בתל אביב באיזו בועה שמנותקת מהמתרחש בדרום", היא מספרת ל-N12. "לא מספיק שקיימו את המופע בלי שום סולדריות או הזדהות עם התושבים שנמצאים תחת מתקפת טילים ופחד אמיתי, עכשיו גם מטרטרים אותנו, עושים עלינו שרירים". עוד הוסיפה: "שילמתי 700 ש"ח ואני מרגישה שלאף אחד לא אכפת מזה שהשקענו, ציפינו למופע מינואר ולא יכולנו להגיע נוכח המצב הביטחוני". 

כמה מאות מרוכשי הכרטיסים התאגדו לקבוצת וואטסאפ שמטרתה לדרוש פיצוי מלא "ללא הבדל אזור מגורים, בלי איפה ואיפה". בקבוצה הבהירו כי אם הדבר לא יתכנס לכדי פיצוי הולם, תגובש תביעה ייצוגית. יש לציין כי ביום חמישי, גפן העלה סטורי לחשבון האינסטגרם שלו ובו כתב: "כל מי שלא יוכל להגיע - שיפנה ביום ראשון לקבלת מענה".

ליאת, תושבת חולון שחברה בקבוצת הוואטסאפ שנפתחה סיפרה: "קיבלנו סטירה וחוסר מענה מחברת הכרטיסים. הייתי צריכה לבחור בין ללכת למופע ולקחת סיכון או להישאר עם הילדים שלי, בלי לדעת אם נקבל פיצוי או לא. אנחנו מבקשים נשף רוק חוזר או פיצוי שווה ללא הבדל אזור מגורים. לא הגענו מאותה סיבה בדיוק שתושבי העוטף לא הגיעו".

מההפקת נשף הרוק נמסר: "ההפקה מבקשת להודות לעשרות אלפי האנשים שהגיעו למופע בפארק הירקון. כידוע, המופע התקיים באישור ובהתאם להנחיות פיקוד העורף. ההפקה לומדת את הדברים ובימים הקרובים תיתן מענה מסודר לרוכשי הכרטיסים שלא הגיעו למופע".