אחרי שהגישה הבוקר תלונה במשטרת ישראל נגד הבעלים של ״קפה נינה״ בתל אביבנטלי דדון דורשת כעת גם התנצלות פומבית ופיצוי של מאות אלפי שקלים. במכתב התראה לפני תביעה שנשלח היום מטעם עורכי דינה של דדון לבעלים של בית הקפה, אייל לוינגט, היא דורשת תשלום פיצוי בסך 280 אלף ש"ח, בגין "עבירה לפי חוק איסור אפליה במקומות ציבוריים ובגין הוצאת דיבה ולשון הרע״. זאת, אחרי שלטענתה - הוא סירב להכניס אותה לבית הקפה וכן קרא לה "פרחה".

דדון הגישה את המכתב בעזרת עורכי דינה רועי גולן וחיים אלדר ממשרד GEM עורכי דין, ובאם לא ייענה לוינגט לדרישות, בכוונתה להגיש נגדו תביעה.

כל זה קורה אחרי שדדון פרסמה בעמוד האינסטגרם שלה תיעוד שבו היא מתעמתת עם לוינגט שמסרב להכניס אותה לבית הקפה וטוען: "זה עסק פרטי שלי, אני יכול לעשות מה שאני רוצה", אמר לה לוינגט, "אין נגד החוק, עושה מה שאני רוצה אני יכול לעשות. כאלה אנשים אני לא רוצה להכניס". דדון סיפרה בטקסט לצד הסרטון: "כזאת השפלה לא חשבתי שאחווה בחיים שלי. בטח שלא בשל דעותיי".

View this post on Instagram

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon)

בריאיון ל"חדשות הבוקר", שחזרה דדון את הסיפור: "קיבלתי הודעות שאני 'ממציאנית', אבל רואים בסרטון שהוא מודה בעצמו שהוא בוחר למי למכור את הקפה שלו, ושלאנשים כמוני הוא לא מוכן. הוא קרא לי 'פרחה' וסגר לי את הדלת בפנים. לא דמיינתי שזה מה שאקבל".

מנגד, גם לוינגט התראיין אתמול ל"חדשות הבוקר", הציג צילומים ממצלמות האבטחה בבית הקפה וסיפר את הצד שלו: "'הפרחה' לא היה במקום, זה לא מתאים, אני מתנצל. זה היה מבחינתי ביטוי להתנהגות שלה. אבל, ביקשתי ממנה פעם-פעמיים-שלוש לפנות את המקום, לתת לאנשים ולסרוויס לעבור. לקרוא לי אידיוט ואפס? הייתי צריך להגיד לה 'צאי החוצה', ה'פרחה' לא היה בסדר. הייתי בשוק שלקחו את זה לקטע הפוליטי הנמוך, כאילו ידעתי מי היא והעפתי אותה בגלל שהיא ימנית או בגלל הדעות שלה. יש עליהום עליי. לקחת את זה לכיוון הפוליטי ולשרוף את המדינה? גם ככה יש רעל ברחובות".