מרגע הפירוק של הצמד המצליח שלו עם בן אל תבורי, עושה סטטיק את מירב המאמצים כדי לקדם את עצמו וליצור לו דמות חדשה כאינדיבידואל. החל מהסרט "לירז" שבו הוא חושף את האמת על הפרידות הציבוריות שלו, לאלבום סולו חדש, ועד להופעה ראשונה לבד בהיכל מנורה באפריל הקרוב. הערב, הוא התארח ב-"אופירה וברקוביץ'", ושיתף בתקופה המשונה שעברה עליו, ועל הדרך הזמין את בן אל להופעה במנורה, למרות היחסים הקרים בין השניים. 

הסרט בכיכובו של סטטיק קיבל לא מעט תגובות ועורר סערה, בעיקר בכל הקשור להצגת הצד של בן אל בפרידה. עוד לפני השידור שלו השניים החליפו ביניהם מסרים מתוחים ברשתות החברתיות ובן אל אף נצפה יחד עם רון נשר, אחד מהאנשים הכי מסוכסכים עם סטטיק. אבל אז בשינוי גישה מפתיע, תבורי פרסם בחשבון האינסטגרם שלו תמונה של הצמד עם כיתוב מפרגן "בהצלחה עם האלבום", ותייג את סטטיק, מה שנתן תחושה של רוח חיובית וחדשה בין השניים.

סטטיק מזמין את בן אל להופעה במנורה  (צילום: מתוך "אופירה וברקוביץ", קשת12)
וחושף מה הדבר שהכי אכזב אותו בחברות ביניהם | צילום: מתוך "אופירה וברקוביץ", קשת12

בכל הנוגע לפרידה משרית, כשסטטיק נשאל על סיכוי לקאמבק הוא משיב: "אי אפשר לדעת". אבל דווקא על בן אל התשובה יותר מעורפלת ומדברת על העתיד הרחוק מאוד. "אמרתי בסרט, הלוואי שעוד עשר, עשרים שנה ניפגש בהיכל מנורה לאיחוד. אבל אחרי ששנינו שלמים". כשנשאל האם בן אל יגיע להופעה, הביט הזמר למצלמה והשיב: "אני מזמין אותו עכשיו רשמית להופעה".

הוא יבוא ויעלה לשיר איתך?
"לא. לא נראה לי שהוא בעניין".

הוא כועס עלייך?
"לא יודע הוא לא מתקשר איתי. לא יודע להגיד אם הוא אפילו כועס ואם כן אני לא יודע על מה".

הוא כועס על העולם. כולם היו נגדו.
"אני לא יודע אם כולם היו נגדו, אבל אני אגיד לך מה אני למדתי. כשהרגשתי שכולם היו נגדי, אז עשיתי חשבון נפש. זה היה מהלך שלי עם עצמי. וזה למה השיר הראשון באלבום הוא אני קשה עם עצמי. כי לא סתם מגיעים למצב כזה, וכנראה שאתה צריך לבדוק רגע מה לא בסדר. ועשיתי את השיקולים שלי".

לדעתי הוא ציפה ממך ליותר. שתחבק אותו כשכל המדינה ריסקה אותו.
"אם אני פגוע ממשהו אחד מבן אל, זה רק זה שהוא לא דיבר איתי בגירושים. לא דיבר איתי מילה. הוא זה שהכניס אותי לחופה".

אתה מתגעגע אליו?
"כן. עצוב לי שאני לא שומע ממנו".

סטטיק ובן אל תבורי (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

ב-3.4 בפעם הראשונה בקריירה, סטטיק יעלה על הבמה בהיכל מנורה כשהוא לגמרי לבד. עד עכשיו החלוקה בין הצמד הייתה די ברורה, לפחות למראית עין. בן אל אחראי על הקול, וסטטיק על פי דבריה של אופירה הוא הכשרוני ואחראי לכתיבת השירים. כשנשאל על ידה האם הוא מרגיש שהוא יכול להחזיק את זה מוזיקלית לבד, הוא השיב: "גם הוא כישרוני וגם אני יכול להיות הקול. הוא היה הסלסולים והים תיכוני. אני מרגיש שלכל אחד יש את שלו". 

ללכת על הופעה במנורה זה חתיכת צעד. למה ללכת כל כך בגדול?
"בפעם הראשונה זה כל כך קריטי שיראו אותי בתוך חממה כזאת שהיא שלי. שאני קובע את התנאים".

מה הולך להיות בהופעה?
"הבמה הכי מוגזמת שהייתה בישראל בפער. זה הולך להיות ממש מוגזם. אורחים מעניינים ומפתיעים, חלק מהאלבום וחלק לא. שירים של סטטיק ובן אל בלי בן אל שזה מעניין בפני עצמו".