השחקנית שרון סטון חשפה בגילוי לב בסוף השבוע כי איבדה חצי מהונה, העומד על פי הדיווחים על 50 מיליון פאונד (כ-225 מיליון שקלים), בקריסת הבנקים בארה"ב. השחקנית בת ה-65 שיתפה בדמעות בכנס לחקר הסרטן שבו השתתפה: "רק עכשיו איבדתי חצי מהכסף שלי בקריסת הבנק". לא ברור אם מדובר בסיליקון ואלי בנק או בבנק סיגניצ'ר.

באירוע גיוס התרומות שבו נכחה, היא הפצירה בקהל לתרום כסף לארגונים לחקר סרטן ואמרה: "אני טיפשה בכל הקשור לטכנולוגיה, אבל אני יכולה לכתוב צ'ק". היא גם סיפרה על מות אחיה, פטריק סטון, ממחלת לב בגיל 57: "אחי מת לאחרונה וזה לא אומר שלא אהיה פה, זה לא זמן פשוט לאף אחד מאיתנו". וכן שיתפה במאבקיה הבריאותיים - שבמסגרתם לקתה בשבץ מוחי בשנת 2001 - ועברה ניתוח להסרת גידולים מהחזה בשנות ה-90.

סיליקון ואלי בנק, ששירת את חברות ההייטק בישראל ובעולם, קרס לפני כשבוע וחצי בשל ניהול סיכונים בעייתי ברקע העלייה החדה והמהירה בריבית בארצות הברית. הממשל האמריקני הודיע זמן קצר לאחר מכן כי לקוחות הבנק יקבלו את כספם חזרה במלואו. בגולדמן סאקס העריכו כי מדיניות הריבית של ארצות הברית תושפע מהאירוע, ויתכן שנראה האטה בקצב העלאת הריבית. ימים לאחר מכן קרס גם בנק סיגניצ'ר בארה"ב על ידי הרשויות האמריקניות.

בנק SVB (צילום: רויטרס)
סיליקון ואלי בנק שקרס בארה"ב | צילום: רויטרס

במשרד האוצר האמריקני הבהירו כי משלמי המסים לא יהיו אלה שיחלצו את לקוחות הבנק, והתקציב יגיע מתכנית הלוואות וביטוחים לבנקים. בממשל קיוו שהמהלך יחזיר את אמון השווקים במערכת הבנקאית האמריקנית שנפגם בעקבות הקריסה. לקוחות הבנק קיבלו בחזרה את כל כספי הפיקדונות, אך נושים ולווים של הבנק לא קיבלו החזר על הסיכון שנטלו.