השר דודי אמסלם תקף הבוקר (ראשון) את הזמר הוותיק חנן יובל שסירב להצעה להופיע במשכן הכנסת בערב יום הזיכרון. בחשבון הטוויטר שלו כתב אמסלם: "חנן יובל... מי זה? הייתי מציע למארגנים להביא את הזמר והיוצר הנפלא קובי פרץ, כדי שישיר לנו את השיר: 'אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען, אלא על אבינו שבשמיים'". 

יובל הוזמן על ידי המפיק רוני אבירם להופיע בכנסת ובתגובה לכך כתב: "לכנסת הזאת, של אלמוג כהן, של דודי אמסלם, של טלי גוטליב, של גלית דיסטל, של אריה דרעי שנהנה מההומור של אלמוג כהן, יו"ר הכנסת שבמקום לגעור בטינופות הוא אוסר על הצילום, ועוד ועוד - שאמשיך? זאת לא הכנסת שלי. לשיר שם בפני גסי הרוח האלה זה לעשות שקר גדול לעצמי. אוכל לא חסר ולא יחסר בבית משפחת יובל. על היושרה עבדתי כל החיים".

חנן יובל  (צילום: החדשות 12, החדשות12)
הזמר חנן יובל: "זאת לא הכנסת שלי" | צילום: החדשות 12, החדשות12

בשיחה עם N12 הוסיף יובל: "הוזמנתי להשתתף בטקס יום הזיכרון על ידי המפיק רוני אבירם, שהוא חבר שלי. אמרתי לו שאני לא יכול להיכנס למקום הזה, מקום שיש בו אנשים כמו חבר הכנסת אלמוג כהן שמטנף על ח"כים אחרים ואף אחד לא מוציא לו כרטיס אדום. הופעתי בכנסת כמה פעמים, באירועים שונים. הם אומרים שהעם זה הריבון, אבל הם לא מכבדים את העם. למה שאני אכבד אותם?"

לשאלתו של אמסלם נשיב. הקריירה של יובל נפרשת על פני 58 שנה. הוא נולד בקיבוץ משמרות להורים שעלו לארץ מלטביה ומאוקראינה והיו ממייסדי הקיבוץ. חנן הוא מבני דורם של שלום חנוך ומאיר אריאל, בני הקיבוץ גם הם. הוא שירת בלהקת הנח"ל ולאחר מכן החל בקריירת סולו. עם שחרורו מצה"ל הקים יחד עם חנוך ובני אמדורסקי את "השלושרים". לאחר מכן היה חלק מ"כיף התקווה הטובה".

לאורך הקריירה שיתף פעולה עם אומנים רבים ובהם שלמה ארצי, ג'וזי כץ, ירדנה ארזי, אפרים שמיר, יצחק קלפטר ויגאל בשן. ב-2018 קיבל את פרס אקו"ם על מפעל חיים. השופטים נימקו את הבחירה כך: "נדמה כאילו בכל צומת חשוב של המוזיקה הישראלית נמצא תמיד חנן יובל. שיריו הפכו לחלק מההוויה הישראלית ומלווים את ישראל בשמחה, בכאב, בגעגוע ותמיד ביופי רב".

ב-2021 קיבל את פרס שר התרבות לאומנים ותיקים וב-2022 הוענק לו אות הוקרה על מפעל חיים מידי נשיא אוניברסיטת בר אילן, "על תרומתו החשובה ועל היותו מלחין ומבצע של שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בזמר העברי". בין שיריו הגדולים שביצע או הלחין: "ליל חניה", "הלילה הוא שירים", "פגישה, חצי פגישה", "לכל איש יש שם", "אני וסימון ומואיז הקטן", "אתם זוכרים את השירים" ועוד.