השחקנית אלונה סער, בתו של חבר הכנסת גדעון סער, טענה כי הותקפה היום (חמישי) בידי שוטר כחלק מההפגנות הנרחבות בתל אביב ב"יום ההתנגדות" למהפכה המשפטית.

המהפכה המשפטית והמחאה - סיקור N12

"אכלתי מכות", סיפרה בריאיון במקום ההפגנה, "השוטר חנק מישהו, ניסינו להפריד. הוא נתן אגרוף בבטן ליותם (בן זוגה, הראפר יותם ג'ונתן רבינו) וחנק מפגין, הוא הרביץ ליותם". כשנשאלה מדוע היא לוקחת חלק במחאה, ענתה השחקנית שכיכבה בסדרה "המפקדת": "אני לא רוצה שנהפוך לדיקטטורה, אני לא רוצה לחיות בפאקינג איראן". כעבור זמן קצר צייץ אביה, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, בחשבון הטוויטר: "גאה בך בתי, שאכפת לך ושאת נוטלת חלק במערכה על עתיד המדינה. קורא לכולם, אזרחים מפגינים ושוטרים, לזכור שכולנו אחים".

 

 

"יום ההתנגדות", המסמן את ההסלמה במחאה, נפתח בהפגנות נגד המהפכה המשפטית בכ-130 מוקדים ברחבי הארץ - עיקרם בירושלים, בתל אביב ובנתב"ג. למרות מאמצי המשטרה, המפגינים בתל אביב הצליחו לחסום את התנועה לשני הכיוונים בעודם שרים ורוקדים על הכביש. המשטרה תגברה כוחות בפרשים ובמכת"זיות, ולפי שעה פועלת לפינוי הנתיבים.

בשעות הבוקר המפגינים חסמו את נתב"ג ושיבשו את התנועה לקראת נסיעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו לרומא, תוך הפרעה לצירי התנועה שמובילים לטרמינל. לפי המשטרה עד כה נעצרו לפחות 15 מפגינים - 7 בעקבות פריצת פעילי מחאת המילואימניקים למשרדי פורום קהלת בירושלים, 3 בהפגנה בצומת רעננה ו-5 נוספים בהפגנה בכפר הירוק. דוחות ניתנו למפגינים בנמל התעופה.