שחקני קופה ראשית התייצבו הבוקר (שני) ליום הצילומים האחרון של העונה הרביעית שתעלה בחודשים הקרובים בכאן 11. במהלך הצילומים, יצאו כוכבי הסדרה המצליחה נגד הכוונות המסתמנות של הממשלה לסגור או לצמצם את פעילותו של תאגיד השידור הישראלי. 

בריאיון ל-N12 אומרות נועה קולר וקרן מור, שתיים מכוכבות הסדרה, כי הן עדיין שומרות על אופטימיות: "אנחנו מקווה שזה לא מה שיקרה, שזה דבר שלא יצליח לעבור". "אם את שואלת איך ההרגשה", אומרת קולר, "היא קשה. זה לא נראה הגיוני". מור מוסיפה: "תרבות, מוזיקה, ספרות, תיאטרון, אומנות בכלל - לא צריכה להיות רק מסחרית. זה לקחת משאב יצירתי ענק שרק עכשיו נולד ולחסל אותו. לצד זה, מדובר בחיסול פרנסה להמון אנשים מהתעשייה"."לתפיסתי, התאגיד הוא נס, מהפכה טלוויזיניות שהיא אומנם קצרה אבל מאוד, מאוד מצליחה", מוסיפה קולר. "בזמן הקצר שהוא קיים, הערוץ הזה הצליח לעשות שינוי גדול, נתן הרבה אור ליצירה ישראלית. זה לא פרטי, זה לא נישתי, הקהל אוהב את זה, זה אפקטיבי. אבסורד". "צריך להשמיע הרבה קולות ביצירה ואם יישמע רק קול אחד זו בעיה", מבהירה מור. 

יעקב בודו על סט הצילומים של "קופה ראשית" (צילום: חדשות 12)
יעקב בודו על סט הצילומים של "קופה ראשית" | צילום: חדשות 12

שר התקשורת שלמה קרעי אמר ב"פגוש את העיתונות" בשבת האחרונה כי "אין מקום לשידור ציבורי בישראל. התקציב של התאגיד יקוצץ במאות מיליונים. מאות המיליונים האלה הולכים לשחקן יחיד בשוק וחוסמים את התחרות. במקום לשים ארבע מאות מיליון בתאגיד, שרק איתם הוא יכול לעשות הפקות מקור וכל יתר הערוצים לא יכולים לעשות - נמנף את זה". מנכ"ל התאגיד, גולן יוכפז, הגיב לדבריו וצייץ בטוויטר: "קיצוץ של מאות מיליונים מתקציב התאגיד פרושו אחד - סגירת תאגיד השידור הציבורי".

יעקב בודו, אחד מגדולי השחקנים בישראל, שמגלם את מרדכי צ'יבוטרו, סיפר: "התחלתי עם תפקיד קטנטן בסדרה והנה, ארבע שנים אחר כך תראו איך זה התפתח. אני מקווה שעוד ארבע שנים לפחות אמשיך בסדרה הנהדרת הזאת. בתור ותיק בארץ, אני חושב שזה אסון לסגור את התאגיד". בודו, שלקח חלק בתכני הבידור הראשונים שהופיעו ברשות השידור הוסיף: "אני לא מתערב בפוליטיקה, אבל פשוט אסון. חוץ מזה שאנחנו אומנים, אנחנו גם צופים וזה ערוץ נהדר". 

נועה קירל במסע"ת אירוויזיון
"מקווה ומאמינה שיהיה בסדר". נועה קירל

"אני מקווה שכל הסיפור הזה, כמו שהוא עלה לכותרות, ככה הוא גם יירד", מוסיף יניב סוויסה, שמגלם את הקצב ניסים שמעוני. "לסגור את התאגיד תהיה טעות גדולה". חברו לקצבייה, השחקן דניאל סטיופין מוסיף: "התאגיד נתן מקום בטוח ליצירה. זה יהיה עצוב גם לשחקנים וגם לקהל. חוץ מזה, תחרות זה טוב, לא?". 

נועה קירל, נציגת ישראל לאירוויזיון הבא, נכחה גם היא על סט הצילומים אחרי שלוהקה לתפקיד אורח. "כיף לי שיש לי הזדמנות להשתתף בסדרה שאני כל כך אוהבת. זה מסוג הדברים שאני עושה לנפש, לכיף. לא הצלחתי לדבר מרוב שהם הצחיקו אותי. אני מן הסתם לא רוצה שייסגרו את התאגיד, ובטח שלא יבטלו את ההשתתפות של ישראל באירוויזיון. אני לא נכנסת לפוליטיקה. אני שולחת אנרגיות חיוביות, ומקווה ומאמינה שזה יעבור בשלום ויהיה בסדר".

קופה ראשית (צילום: יח"צ כאן תאגיד השידור )
כוכבי "קופה ראשית" | צילום: יח"צ כאן תאגיד השידור