השף חיים כהן יוצא היום (חמישי) נגד ח"כ מעוצמה יהודית אלמוג כהן שבזמן שידור לייב בפייסבוק בעת ההצבעה על החוק הראשון במהפכה המשפטית, צילם חברי כנסת וכינה אותם בשמות מבישים ומבזים. אחת מהאמרות שלו, "יש לה קול של עושה ספונג'ה, הרגה אותנו", הופנתה כלפי חה"כ מיש עתיד, מירב בן ארי. 

"'קול של עושה ספונג'ה' הוא אמר ואני מרגיש צורך להסביר", כתב כהן בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו שכבר הספיק לצבור אלפי שיתופים ולייקים, "ימי שישי בבית ילדותי התאפיינו בניקיון יסודי לקראת שבת. כל הבישולים מוכנים, הסירים חלקם על הגז וחלקם כבר עלו על פלטה של שבת, הכסאות על הספות, השטיחים על המעקה....ואחרי שהרצפה טוטאה מלכלוך מגיעה שעתה הגדולה של 'הספונג'ה'".

לצד תמונה ותיקה שלו ושל אמו המשיך כהן: "כל העונג הזה של הספונג'ה נעשה גם כפרנסה. אמא שלי ניקתה משרדים, בתים ומדרגות, הרבה ספונג'ה. הרבה יותר מדי. מעולם לא שמעתי ממנה קול או תלונה, אבל אני זוכר שכשחזרה הביתה הייתה נשענת על השיש במטבח ביד אחת ותופסת את הגב שלה הכואב מהעבודות, וכן הייתה גם אנחת כאב, ואם אני חוזר לתחילת הסיפור אז זה הוא קול הספונג'ה".

"לכן, אדון אלמוג כהן, כששמעתי אותך מדבר, חשבתי על כל האימהות והסבתות שעבדו ועובדות בספונג'ה. למשמע הזלזול, היוהרה, חוסר הבושה וההשפלה שיצאו משפתיך, כנבחר ציבור שאין לו מושג איך מתנהלים, לא בכנסת ולא מחוץ לכנסת, נחמץ ליבי בעיקר על הילדים שלנו", תקף כהן. "אולי כדי להביט קצת ימינה, בגלל אנשים כמוך אנחנו נשאר עוד שנים רבות מזרחים ואשכנזים".

12 שעות אחרי שהעלה את הסרטון ח"כ כהן התנצל בפני בן ארי בציוץ בטוויטר וכתב: "במהלך הלייב שהעליתי ממליאת הכנסת כיניתי את חברתי באמירה לא מוצלחת, ועל כך התנצולתי. מעריך אותם מאוד מירב, סליחה". באותו לייב אמר על ח"כ אחמד טיבי: "רופא? לא הייתי נותן לו לטפל בכלב שלי. אחמד טיבי בלייב, איך נפלו גיבורים". תוך כדי שהוא עושה קול של רעיית כבשים הוא הוסיף: "אתה רואה? אתה מדבר איתם בשפה שלהם והם מבינים. ככה צריך לדבר איתו, כמו כבש".