גמר הסופרבול לא היה המשחק המדובר היחיד בסוף השבוע האחרון בארצות הברית. שניים מהסרטים המרוויחים בכל הזמנים, "אווטאר: דרכם של המים" ו"טיטאניק" במהדורת תלת-מימד בהפצתו המחודשת, מצויים בתחרות מתמשכת על המקום השלישי ברשימת עשרת הסרטים המכניסים. לשני הפרויקטים יש קו מחבר: גם ג'ק ורוז מ"טיטאניק" וגם בני הנאבי מעולם האווטארים בוימו בידי ג'יימס קמרון, היוצר האגדי.

"אווטאר 2" הכניס בסוף השבוע האחרון כ-26 מיליון דולר, המצטרפים להצלחה קופתית שעומדת על 2.214 מיליארד דולר בעולם בסך הכול. זה עניין של זמן עד שסרט ההמשך המספק ביקור חוזר בכוכב הלכת פנדורה יעקוף את "טיטאניק" שיצא לאקרנים ב-1997. לציון 25 שנים לצאת הסרט המיתולוגי, ובמקביל ליום האהבה, "טיטאניק" שב למסך הגדול לגרסת תלת-מימד מיוחדת שגרפה אך בסוף השבוע האחרון כ-22 מיליון דולר, המצטרפים לסכום העולמי הכולל שעומד על 2.217 מיליארד דולר במכירת כרטיסים מהיום שבו עלה לראשונה.

"אווטאר: דרכם של המים" (צילום: באדיבות פורום פילם, יחסי ציבור)
"אווטאר: דרכם של המים". הסרט הראשון עדיין מחזיק בשיא ההיסטורי | צילום: באדיבות פורום פילם, יחסי ציבור
קייט ווינסלט, לאונרדו דיקפריו, "טיטניק" (צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור)
קייט וינסלט וליאונרדו דיקפריו ב"טיטאניק" | צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור

ג'יימס קמרון עומד מאחורי שלושה מתוך ארבעת הסרטים הרווחיים ביותר בכל הזמנים. בראש הרשימה מתברג "אווטאר" ההיסטורי מ-2009 עם 2.92 מיליארד דולר, אחריו "הנוקמים: סוף המשחק" של מארוול ודיסני (2.8 מיליארד דולר), ולאחר מכן "טיטאניק" במקום ה-3 ו"אווטאר: דרכם של המים" במקום ה-4 בפער קטן יחסית שעוד עשוי להשתנות. "תוך שהוא מפגין את העוצמה של הקריירה הקולנועית שלו, ההתאמה הזו, ללא קשר לתוצאה, היא עדות להשפעה של הבמאי ג'יימס קמרון על רוח הזמן במבט רב-דורי של רלוונטיות קולנועית ודומיננטיות בקופות", אמר האנליסט פול דרגרבדיאן ל"הוליווד ריפורטר".