מרגרט אטווד, האישה שמאחורי "סיפורה של שפחה", התייחסה אתמול (שני) למיצג הנשים שעטו על עצמן בגדי שפחות בסגנון הסדרה שמבוססת על הספר שכתבה.

הסופרת הקנדית ריטווטה ציוץ בטוויטר שבו נכתב, לצד כתבה ותמונה מההפגנה: "יותר מ-20 שפחות הזכירו ל-100 אלף הישראלים שהפגינו נגד הרפורמה המשפטית, מה יכול לקרות כשקבוצה של גברים דתיים וקנאים משתלטת על השלטון. תודה על ההשראה. לא נאפשר לזה לקרות לאף אישה בישראל".

הסדרה "סיפורה של שפחה" מבוססת על הספר "מעשה השפחה" של אטווד, שיצא לאור ב-1985. העלילה מתרחשת בעולם דיסטופי שבו תאוקרטיה נוצרית טוטיליטרית חוללה הפיכה בממשל האמריקאי והקימה את רפובליקת "גלעד". גיבורת הסדרה עטורת הפרסים, צעירה בשם ג'ון שאותה מגלמת אליזבת מוס, מצוותת לשפחות שנאלצות לשמש כפילגשים.  

הפגנה נגד המהפכה המשפטית בירושלים (צילום: אמיר טרקל)
הפגנה נגד המהפכה המשפטית בירושלים, היום | צילום: אמיר טרקל

הנשים שהגיעו מחופשות לנשות גלעד היום לקחו חלק בהפגנה מטעם "מחאת הנשים". מורן זר קצנשטיין, מובילת "בונות אלטרנטיבה", , אמרה במהלך ההפגנה: "באתי לכאן היום כדי לפנות אליכם היום, גברים ונשים, עם מסר ברור: רק אנחנו הנשים, נחליט על עתידנו". כ-90 אלף בני אדם מחו לאורך היום בבירה, סמוך למשכן הכנסת, בזמן שהתקיימו שתי ההצבעות על הרפורמה המשפטית. חלק מהמפגינים צעדו ברחובות ירושלים והתקדמו לעבר מעון ראש הממשלה נתניהו ולעבר בית הנשיא בעיר.