השחקן אשר צרפתי הלך הלילה (שבת) לעולמו בגיל 78, כך הודיעה בתו גאיה צרפתי. במשך חמישה עשורים, צרפתי שיחק בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה, וביים שורה של הצגות. הוא נחשב לאחד מחלוצי תיאטרון הפרינג' בישראל. היה נשוי לשחקנית ריטה שוקרון, להם שתי בנות, והוא הותיר אחריו בת נוספת מנישואיו לשחקנית מלי גולד. הלווייתו תיערך מחר.

צרפתי, יליד יוון, עלה עם הוריו לישראל בגיל 4 היישר למעברה ביישוב באר יעקב. ב-1979 הקים את תיאטרון הפרינג' "המדרגות" בתל אביב שפעל במשך שלוש שנים. בין תפקידיו הבולטים בתיאטרון היו "הגלגול" ו"מקבת'" בתיאטרון הבימה.

בקולנוע פרץ בשנות ה-70, בין היתר בתפקידיו בסרטים כמו "מלכת הכביש", "הפריצה הגדולה" ו"מבצע יונתן". בהמשך הקריירה השתתף בין השאר גם בסרטים "ארץ חדשה", "האסונות של נינה" ו"הכול מתחיל בים" - שעליו היה מועמד לפרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר.

בתיאטרון הבימה ספדו לשחקן ופרסמו בעמוד הפייסבוק: "משפחת התיאטרון הלאומי הבימה מרכינה את ראשה עם היוודע דבר מותו של השחקן אשר צרפתי. אשר צרפתי הופיע בהבימה לסירוגין בין השנים 1994-1970. עבור תפקידיו בתיאטרון הלאומי זכה בפרס על שם שמעון פינקל ופרס על שם הדסה ורפאל קלצ'קין. יהי זכרו ברוך".