הסדרה "קרתגו" עוררה סערה בשבוע שחלף מאז שעלתה בכאן 11. הדרמה התקופתית שיצרו האחים ינץ ורשף לוי יחד עם תומר שני, מגוללת את סיפור לוחמי המחתרות בתקופת המנדט הבריטי שגורשו למחנה המעצר קרתגו שבסודאן. לטענת בני משפחותיהם של הלוחמים שנעצרו, האירועים מוצגים באופן שקרי שמעוות את ההיסטוריה.  

הסדרה של האחים לוי מבוססת לטענתם על הסיפורים ששמעו מאביהם, לוחם לח"י, שגורש בעצמו לקרתגו. אתמול, כך דווח ב"ידיעות אחרונות", קיימו בניהם ובנותיהם של לוחמי המחתרות פגישה, שבה הוחלט לדרוש מתאגיד השידור הציבורי להסיר מהסדרה את הכיתוב לפיו מדובר בסדרה "המגוללת סיפור אמיתי". בפגישה נכחו השרים לשעבר דן מרידור ולימור לבנת, מפקד חיל האוויר לשעבר האלוף עידו נחושתן, מנכ"ל החוץ לשעבר עו"ד אהרון אברמוביץ, עו"ד רם שמגר ועוד - כולם בני ובנות העצורים בקרתגו.

קרתגו כאן 11 (צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור)
מתוך "קרתגו" | צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור

בהפקת הסדרה ובכאן שבים ומדגישים היום כי לא מדובר בסדרה דוקומנטרית, ונדמה כי נענים לדרישת המשפחות. "הסדרה 'קרתגו' היא סדרת דרמה, שנכתבה בהשראת האירועים במחנות העצורים באפריקה, היא אינה מתיימרת להיות מסמך היסטורי מחייב - נבהיר זאת באופן נוסף בעדכון השקופית שבפתיחת הסדרה. אנו גאים בסדרה ובדיון ההיסטורי האומנותי שהיא מציפה וגאים בחופש היצירה שניתן ליוצריה". 

עד כה יצאו שלושה פרקים של "קרתגו", שהפקתה מוערכת ביותר מ-20 מיליון דולר. בריאיון ל-103 FM התייחס רשף לוי לביקורת ואמר: "בנינו סיפור שמבוסס על ההיסטוריה, אבל הוא שונה מההיסטוריה, הוא הולך למקומות של קולנוע. אנשים היום נפגעים באחוזים גבוהים מאוד. עשינו סדרה שאנשים יראו אותה בבית ויעוף להם הראש, לא עשינו עכשיו סדרה תיעודית בשום צורה שהיא".