שחקני הצגת "הבוסתן הספרדי", שמוצגת בימים אלו בתיאטרון הלאומי הבימה, הגיעו לראבט, בירת מרוקו, שם הופיעו בפני הקהל המקומי. במהלך צילומים לכתבה, שתיעדה את מסעם כשחקנים ישראלים שמופיעים לראשונה במדינה ערבית מוסלמית, עוכבו לחקירה הזמרת והשחקנית רוני דלומי והבמאי צדי צרפתי על ידי שוטרים מקומיים.

השוטר ניגש לעבר דלומי וצרפתי, בעת צילומים בפארק הסמוך לצריח של מסגד חאסן, אתר מפורסם בעיר. "הרגשתי שהוא מסתכל עליי, לא הבנו כל כך מה קורה", אמרה דלומי, שנראית בתיעוד מסדרת את חולצתה, שנתפסת כחשופה במדינה.

קצין המשטרה שניגש להפקה, עיכב אותם במשך 40 דקות, בהן תחקר את אנשי הצוות בניסיון להבין מדוע הם מצלמים במקום. "הייתי רגועה יחסית מאוד, צדי נלחץ. חשוב לציין שהשוטרים היו מאוד נחמדים גם בזמן התשאול", הוסיפה דלומי.

האירוע הסתיים כאשר יסמין, המפיקה המקומית של המשלחת, הגיעה למקום. לאחר ששוחחה כמה דקות עם קצין המשטרה בצרפתית, הם שוחררו. במהלך שיחתם, השוטר ביקש את מספר הטלפון של יסמין המפיקה וכעבור יומיים הוא הגיע עמה לחגיגות הסיום של התיאטרון.

"התקרית הייתה קטנה לעומת כל החוויה המדהימה. הרגשתי כמו בשש-טוס משודרג", אמרה דלומי. "הצגה סופר ישראלית, מגיעה למדינה ערבית ומתקבלת באהבה, בשמחה ובחיבוק מאוד גדול. מרוקו מדהימה, המרוקנים הם אנשים מדהימים וצנועים ונעימים. שרנו את ההמנון המרוקני ואת 'התקווה' ברצף, זה באמת היה רגע היסטורי".