תקריות זריקת חפצים לעבר אומנים לא פוסחות על הופעות גם מעבר לים. במהלך מופע של סטיב לייסי בניו אורלינס בשבוע שעבר, למוזיקאי הייתה תגובה חדה וישירה בנוגע למצלמה שאחד המעריצים השליך לעברו לבמה: הוא ריסק אותה לעיני הקהל.

לייסי, שפרץ בקיץ האחרון עם האלבום  Gemini Rightsוהלהיט מתוכו Bad Habit, עצר את ההופעה כדי לבקש מהקהל לא לזרוק שום דבר על הבמה. מיד לאחר מכן, הוא ניגש לחלקה הקדמי כדי לבקש מאחד הנוכחים בשורה הראשונה את המצלמה שלו, אותה מצלמה שכנראה נזרקה לכיוונו. המעריץ נענה לבקשה, אך סביר להניח שלא ציפה למהלך של הזמר - שניפץ אותה על הבמה לקול תשואות הקהל. בתוך כך, הוא ירד מהבמה ואמר: "כן, זה הכול. שלום".

סטיב לייסי (צילום: Kyle Gustafson, The Washington Post via Getty Images)
סטיב לייסי | צילום: Kyle Gustafson, The Washington Post via Getty Images

אומנם לייסי עצר את ההופעה באמצע השיר Bad Habit, אך בדרך כלל זה גם השיר שעימו הוא חותם את הסט. על פי הדיווחים, הוא לא שב לבמה לאחר מכן ולא התייחס לתקרית ברשתות החברתיות עד אמש, כשהעלה פוסט לחשבון האינסטגרם שלו: "הכרת תודה למי שלא זורק עליי מצלמות חד פעמיות ופשוט באים לתפוס אווירה ולהתחבר. אני שונא שהיופי שבקשר שיש לי עם אנשים רבים כל-כך בקהל הולך לאיבוד כשמשהו שלילי קורה".

View this post on Instagram

A post shared by Steve Lacy (@steve.lacy)

"אני לא מאמין שאני חייב התנצלות לאף אחד", הבהיר המוזיקאי. "אולי יכולתי להגיב טוב יותר? בטוח. תמיד. אני תלמיד של החיים, אבל אני אדם אמיתי עם רגשות אמיתיים ותגובות אמיתיות. אני לא מוצר או רובוט. אני אנושי, ואמשיך לתת את כל כולי בהופעות. בבקשה בואו עם כבוד לעצמכם ולאחרים".

כידוע, זו לא הפעם הראשונה בארץ או בעולם שתקריות מסוג זה מתרחשות. מוקדם יותר השנה, גם הראפר קיד קאדי סיים את הופעתו במיאמי כעבור ארבעה שירים בלבד לאחר שנזרקו עליו בקבוקי מים ריקים, ולמרות בקשתו להפסיק. כאן אצלנו זכורה במיוחד המהומה בהופעתו של איתי לוי בקיסריה, כשבשיר האחרון פרצה קטטה אלימה שבמהלכה עלו מעריצים לבמה. פרט אליו, גם אנה זק, אגם בוחבוט, עדן חסון ורבים נוספים מהתעשייה נאלצו להתמודד עם התופעה – שעדיין לא נמצא לה פתרון.