כחצי שנה לאחר ששלמה גרוניך היה על הבמה בפעם האחרונה ועורר סערת ענק – הזמר הוותיק חזר להופיע ביום שישי האחרון. "אני מאוד שמח שזה קורה. מצד שני אני מיומן. אני כבר עברתי טבילות אש כאלה, רבות", סיפר גרוניך שמשתתף במופע "שבעה פסנתרי כנף" של גיל שוחט.

סערת ההתבטאות של שלמה גרוניך - סיקור N12

בעקבות הדברים שאמר על ה"צ'חצ'חים" וההתנצלות, וגם ההסברים של המשפחה על דמנציה שלא מאוד הועילו, בוטלו לגרוניך הופעות רבות. בריאיון ב"מהדורה המרכזית" סיפר גרוניך כי הופתע מקבלת הפנים החמה שלה זכה עם חזרתו לבמה. "היה בזה את ממד ההפתעה קצת, אתה יודע, כי התרגלתי למשהו אחר בזמן האחרון".

הוא טען כי הפסקת הופעותיו לא היתה מוצדקת, אך הבהיר כי "אני למדתי שיעור". לדבריו, "הקהל פה בארץ רגיש מאוד, ואני צריך למתן את החופש הדיבורי שלי". החשש של גרוניך הוא שהדמנציה ממנה הוא סובל גם תגיע לבמה. "יש פעמים שזה מטריד, שזה מפריע, ויש פעמים שזה לא מפריע", הוסיף.

בשנים האחרונות גרוניך התכנס בתוך עצמו. ב-2017 הוגשה נגדו תלונה על הטרדה מינית – שנסגרה, אך המוזיקאי התקשה להתאושש מהפרשה. "הייתה תקופה ארוכה של חוסר יצירה, של חוסר פריון", אמר גרוניך. בקונצרט בסוף השבוע עלתה בהפתעה ים גרוניך, שהגיעה לשלבים האחרונים של "הכוכב הבא", בדואט של אב ובתו.

בחודש האחרון שלמה גרוניך מרגיש שינוי ואחרי תקופה ארוכה ללא חדוות יצירה הוא התחיל לכתוב שירים חדשים. "בזמן האחרון, בשבועות האחרונים, פריחה", סיפר. "אני מתפלל לראות שזה מה שבעצם קורה, שיוצאת ממני איזה שמחה. ושמחה בשבילי זה לא דבר טבעי כל כך", הוסיף.