כבר כמעט 2 עשורים שאלן פומפאו מגלמת את ד"ר מרדית' גריי ב"אנטומיה של גריי", וכעת מסתמן שהיא עושה את צעדיה הראשונים החוצה. פומפאו תופיע ב-8 פרקים בלבד מתוך 22 בעונה החדשה, שכעת נמצאת בשלבי ההפקה הראשונים. היא צפויה להמשיך לקריין את הפרקים, ייתכן שלא את כולם, ותמשיך לשמש כמפיקה של הדרמה הרפואית הפופולרית.

על פי דיווחים מעבר לים, השחקנית לוהקה לסדרה חדשה של Hulu (התפקיד הראשון שלה מאז שהחלה "האנטומיה") ולכן תיאלץ להיעדר ממרבית הפרקים של העונה ה-19. הרצון שלה לנסות אתגרים חדשים ולהרחיב את הקריירה שלה, ככל הנראה עומדים מאחוריי ההחלטה שבשמה לא תצליח להתחייב לשני הפרויקטים במקביל. 

מתוך "האנטומיה של גריי", עונה 17 (צילום: יח"צ באדיבות yes)
מתוך "האנטומיה של גריי", עונה 17 | צילום: יח"צ באדיבות yes

הסדרה שבה תשתתף פומפאו בת ה-52, נכתבה בהשראת סיפורה האמיתי של נטליה גרייס האוקראינית והוריה המאמצים בארצות הברית שטענו שהיא סוציופתית בוגרת שמעמידה פנים שהיא ילדה. אחרי שהזוג מגדל אותה אותה לצד שלושת ילדיהם הביולוגיים, הם מתחילים לפקפק בסיפור שלה. הפקפוק מוביל אותם להתמודדות עם שאלות קשות משלהם והם נקלעים לקרב שנערך בכלי התקשורת, בבית המשפט ובתוך הנישואים שלהם.  

אומנם היו שמועות על כך שהעונה ה-19 תסיים את סיפורה של מרדית', אבל על פי ההערכות אין עדיין החלטה סופית שזו אכן תהיה היישורת האחרונה של פומפאו ככוכבת הראשית. יוצרת הסדרה שונדה ריימס, אמרה בעבר שהיא לא רואה את "האנטומיה" ממשיכה בלי הכוכבת הראשית שלה - ימים יגידו.