נועה קירל פרצה לתודעה בגיל 15, וב-8 השנים שחלפו מאז היא השאירה חותם על עולם המוזיקה הישראלי. היא הספיקה לשחק בסדרות, לחרוך את הבמות בארץ ולחתום על חוזה הקלטות בין-לאומי. לפני כחודש נבחרה קירל לייצג את ישראל באירווזיון 2023 – היא מספרת על העבודה הקשה, הקשיים והחלום הגדול.

 מבחינתך היית עובדת 24 שעות רצוף כל הזמן בלי לעצור?

 "אני פשוט נורא רוצה להספיק הכול ויש מלא הזדמנויות. לא בא לי לוותר ולא בא לי להגיד לא. אני רואה את זה כמלא חלומות ופסגות שאני רוצה להגיע אליהן ויש לי את ההזדמנות. נכון, זה כרוך בעבודה קשה, אבל ככה מצליחים".

נועה קירל במסע"ת אירוויזיון
גאווה אישית ולאומית - נועה קירל לאירוויזיון

למה את צריכה את ההופעה הזו באירווזיון?

"למה לא? מהיום הראשון בקריירה שלי לקחתי סיכונים. אני רואה את זה כהזדמנות".

יותר מעשור שישראל שולחת זמרים לא מוכרים, בוגרי תוכניות ריאליטי, לאירוויזיון. הפעם ועדה מקצועית של כאן 11 בחרה בכוכבת שנמצאת בשיא הקריירה. מה מפחיד אותך?

"מפחיד אותי לא לעלות לגמר, שישתבש משהו. לא יודעת, שחס וחלילה יקרה איזה משהו שהוא פוליטי במדינה שלנו וזה ישפיע על הדירוג ועל המקום שלי, זה מפחיד".

ריטה, לפני 30 שנה נשלחת לאירוויזיון, שיא הקריירה, כמוך. זה נגמר בכישלון אדיר.

"אם אני אשב ואפחד כל הזמן, "אוי, מה יקרה?" ברור שזה מלחיץ. זה מעמד מאוד מאוד מלחיץ להיות בו".

מיד בסיום פסטיבל התקשורת נועה, שחיה מילדות עם כליה אחת, כבר רצה לחזרות עם 12 נגנים לקראת המופע הגדול בעוד שבועיים. האישה הראשונה שכובשת את פארק הירקון. עד עכשיו קירל הופיעה בדרך כלל עם פלייבק. בפארק היא תשיר בלייב, הכנה טובה לאירוויזיון.

נועה קירל (צילום: מתוך האינסטגרם של נועה קירל)
הכוכבת הכי גדולה שיש לישראל להציע | צילום: מתוך האינסטגרם של נועה קירל

הקושי הוא בעצם כוריאוגרפיה ולשיר, נכון?

"פשוט סיבולת לב-ריאה, זה משהו שהוא מאוד קשה לעשות אותו במקביל. ביונסה עדיין עובדת, עדיין רצה על הליכון ושרה. לא משנה כמה ניסיון יש לה וכמה שנים היא בתחום".

ההתעקשות שלה להיות אחראית על יצירת השיר לאירוויזיון קשורה גם בבניית המותג הבין-לאומי. בשנה האחרונה היא השקיעה כסף רב בשלושה קליפים בניסיון להזניק את הקריירה בארה"ב. החשיפה בארה"ב, עד עכשיו זה עוד לא התפוצץ.

"נכון".

בעצם עם כל השליחות והאירוויזיון אני באה לחשיפה בין-לאומית-אירופאית, גדולה.

"כן בטח, זו המטרה. הקריירה הבין-לאומית בארה"ב באמת... עוד שיר ועוד שיר ובונים את זה.

מתסכל אותך אבל שזה עוד לא התפוצץ?

"לא, כי ידעתי שזה לוקח זמן. אבל אתה יכול לראות את נטע. היא זכתה באירוויזיון והיא מופיעה גם בארה"ב. זו חשיפה שהיא בין-לאומית, בכל העולם, זה לא רק אירופה.

נועה קירל מזייפת (צילום: צילום מסך מעמוד היוטיוב של נועה קירל)
"סיבולת לב ריאה - מאוד קשה לשיר ולרקוד במקביל" | צילום: צילום מסך מעמוד היוטיוב של נועה קירל

אז כשאת אומרת נטע, בעצם נטע לא הייתה מוכרת לפני זה, את באה בפוזיציה אחרת לגמרי.

אני רואה את זה כיתרון, אגב. כשאנשים יראו את האירוויזיון ויראו אותי וייחשפו אליי על הבמה הזאת, ירשמו את השם שלי לבדוק מה מי מו ויראו קריירה מאחוריי. זה כוח, אני לא מגיעה לדבר הזה אנונימית, אני מגיעה מאוד מוכנה ואני מגיעה כדי למנף את זה".

נועה מעולם לא אמרה מילה פוליטית. באירוויזיון היא כבר לא תוכל להתחמק מזה.

ישאלו אותך שאלות קשות על ישראל ובאנגליה לא מאוד אוהבים את ישראל.

"אז אני אעשה את המחקרים שלי ואני אגיע מוכנה, זה בוודאות. נגרום להם לאהוב, אין להם ברירה! אנחנו... אני אביא הופעה טובה והם יאהבו".

אם נועה הייתה אומרת לא לאירוויזיון, מי שכנראה היה מייצג אותנו במקומה הוא מרגי, בן זוגה עד לא מזמן. אולי גם ההחלטה שלך ללכת לאירוויזיון קשורה בזה שאם את לא הולכת מרגי הולך.

"לא".

בחודשים האחרונים הפרידה המתוקשרת באה לידי ביטוי ביצירה שלהם. הוא כותב שיר מאוד קשה, שכולל את המשפט: "לכי לעזאזל, אני שונא אותך". קשה לשמוע את זה, לא?

"אני לא חושבת שהוא באמת שונא אותי. זה שיר, ואני יכולה להיעלב מהשיר אבל אני בוחרת שלא כי אני לא רואה את זה ככה. כי זאת אני וזה הווייב שלי.

יהונתן מרגי ונועה קירל (צילום: חדשות 12)
יופיעו על אותה במה, כשנה אחרי הפרידה | צילום: חדשות 12

אחר הצוהריים היא אצה רצה לשיעור משחק, משם לחזרות ריקוד. בערב הוציאה שיר חדש. ובלילה, 14 שעות אחרי מסיבת העיתונאים ההיא מהבוקר, נועה כבר מקפצת אל עבר פסטיבל סאמר מיוזיק קוקה-קולה. לפניה על הבמה מופיע מרגי.

דיברנו על לחץ וגם אמרת שהסטרס פסיכי. איך את מתמודדת עם לחץ, נפשית? את בת 22 עם קריירה.

בטח שזה קשוח. יש לי צוות שאני מתייעצת איתו ומדברת איתו ומנסה לקבל באמת את הגב הזה. יש המון דוגמאות לאומנים, אתה יודע, שמאבדים את זה ואני יכולה בקלות להבין למה, אבל אני כל כך שמחה שאני לא שם.

את לא מפחדת משחיקה מאוד קשה, שבגיל 22 כבר יימאס לך?

"תראה, היו לי מצבים שפתאום מהלחץ ומהפיזיות גם של העבודה הייתי פתאום חולה והגעתי למיון וזה דברים שקורים. ומכל דבר כזה למדתי. באמת המזל שלי שיש לי צוות שמקיף אותי ומשפחה שגורמים לי ועוזרים לי לא להגיע למצבים כאלה, כמו של בריטני ספירס וכמו של ג'סטין ביבר וגם אני מרגישה שיש לי איזשהו סנטר שהוא מאוד נורמלי, מאוד רגיל. וזה מה שעוזר לי לשמור על כל הדבר הזה ולא לאבד את זה".