מעורר מחלוקת: בעקבות הפרסום ב"מהדורה המרכזית", מחאה גדולה שהחלה נגד התזמורת הסימפונית של חיפה בעקבות כוונתם להשתתף ב"פסטיבל ואגנר" - הובילה את מנהלי התזמורת להודיע הבוקר (שלישי) על ביטול השתתפותם. 

לאחר שנים ארוכות של חרם, קיום הפסטיבל צפוי להיות הפעם הראשונה שיצירותיו של המלחין האנטישמי הגרמני, ריכרד ואגנר, ינוגנו בישראל. בעבר נעשו ניסיונות לבצע יצירות של ואגנר בישראל, אבל בעקבות הסערות הציבוריות שהן עוררו כל הניסיונות בוטלו.

הפסטיבל צפוי להתקיים ב-22 לספטמבר, ויכלול שני קונצרטים וכמה אופרות שינוגנו באחד האולמות המרכזיים בתל אביב. המנצח הישראלי-גרמני דוד מילר, שכל משפחת אביו נספתה בשואה, יזם את הפסטיבל. מילר מודע לסערה אבל טוען שזה הזמן לבצע את יצירותיו של וגנר בישראל, ואף הציע לנינה של וגנר לביים את אחת האופרות.

וגנר, שמת כ-50 שנה טרם עליית הנאצים לשלטון, היה אהוב במיוחד על היטלר וכתב בספריו דברים קשים מאוד על היהודים. "אצל הרבה מאוד אנשים זה נושא מאוד רגיש", אמר דוד מילר המלחין לחדשות 12, "אבל אני כן חושב שהגיע הזמן שנתחיל לבצע יצירות גם שלו בארץ, זה חלק מהתרבות המערבית. אנחנו גם מבצעים הרבה מאוד יצירות של מלחינים לא פחות אנטישמים מוגנר - ריכרד שטראוס, ליסט, קרל אורף. אני יודע שהרבה אנשים לא יאהבו את זה, יש כאלה שיתנגדו אבל אין מה לעשות".

הפקת הפסטיבל מסרה בתגובה: "הפסטיבל יתקיים כמתוכנן ב-22 בספטמבר עם תזמורת אחרת. אנו מתנצלים אם פגענו, לא הייתה לנו כוונה לפגוע באף אחד. אנו עושים הפרדה גדולה בין האנטישמיות של וגנר לבין המוסיקה הגאונית שלו שמוערכת בכל העולם, כמו גם בקרב מוסיקאים ישראלים ויהודים בארץ ובעולם. לכן נחכה עד אחרי יום השואה לפרסום נוסף, מעבר למה שנקבע להיום, על מנת להסביר את המצב".