אשת התקשורת קרולין גליק שיתפה הבוקר (רביעי) כי פוטרה לדבריה מהעיתון "ישראל היום" בשל השקפתה הפוליטית. גליק הפנתה אצבע מאשימה לעבר העורך הראשי עמר לחמנוביץ': "העיתון השתנה והצטרף לשמאל".

"בשעה זאת בימי רביעי, בדרך כלל הייתי יושבת מול המחשב וכותבת את מאמרי לעיתון השבת של 'ישראל היום'", פתחה גליק בפוסט שפרסמה בפייסבוק. "הסיבה שאינני כותבת מאמר שכזה היא שביום חמישי שעבר, העורך עמר לחמנוביץ' פיטר אותי". היא הוסיפה: "אין זה סוד ש'ישראל היום' השתנה. שלדון אדלסון ז"ל הקים את העיתון ב-2007 כדי לתקן את עוולות העיתונות המגויסת לצד השמאלי של המפה האידיאולוגית-פוליטית בישראל, אולם, עם מותו הצטרף העיתון לצד השמאלי של המפה האידיאולוגית-פוליטית שלנו".

לדבריה, לפני שנה, העיתון נדרש להחליט בין שתי חלופות: "להיות בת קול לימין באופוזיציה, לספר את האמת על הממשלה הפוסט-ציונית הראשונה שידענו, או להצטרף לשמאל, ביחד עם נפתלי וגדעון ואנשיהם 'הממלכתיים'. אחרי תקופת בלבול של מספר חודשים שבמהלכם העיתון דיבר בשני קולות, הפור נפל. בפברואר עורך העיתון בועז ביסמוט פוטר, עומר לחמנוביץ', חובש כיפה בעל דעות יוניות מונה להחליף אותו והעיתון הצטרף לשמאל".

עמר לחמנוביץ' (צילום: אריק סולטן)
"שחט את המאמרים שלי". עורך העיתון עמר לחמנוביץ' | צילום: אריק סולטן

"רואים זאת באלף דרכים", המשיכה גליק, "בין השאר, 'ישראל היום' מצניע או מסתיר באופן קבוע את הדיווחים ממשפט נתניהו ואת ההסתה המסוכנת והפרועה נגד מצביעי ליכוד. כמו כן, מדי יום ביומו, העיתון מגבה את הממשלה ואת המדיניות הפוסט ציונית שלה עד כמה שרק ניתן". בהמשך דבריה כתבה העיתונאית: "במצב שבו העיתון נע שמאלה כאשר אני נשארתי בימין, כבר לא הייתי רצויה ב'ישראל היום', ועל כן, לחמנוביץ' פיטר אותי".

"השתיקו אותי וחיבלו בעיתון"

הנהלת העיתון לא הוציאה הודעה שבה הודתה כי העיתון הוא "בנטון", כך לדברי העיתונאית בפוסט. "עילת הפיטורים שלי, לצד העסקת נדב העצני ונתנאל בנדל למשל, הייתה 'התייעלות'", כתבה גליק והוסיפה: "כשהגעתי לעיתון עומר היה עורך המוסף 'ישראל השבוע' שבו כתבתי. הופתעתי לגלות שהוא תפס את תפקידו לא כעורך לשוני שמנקה מאמרים משגיאות כתיב ודקדוק אלא עורך דעות שמחליף את דעות הכותבים עם דעותיו (שלא היו דעות הבעלים)".

"לנתניהו אין מדיניות מול אירן" (צילום: Marc Israel Sellem/Flash 90)
צילום: Marc Israel Sellem/Flash 90

"בחודשים האחרונים מאז שהחליף את בועז, התחלתי לכתוב מאמרים אלגוריים. לא יכולתי לכתוב על הדמוניזציה של השמאל לרבות הימין המומר נגד הימין בארץ. מעבר להגבלת החופש העיתונאי שלי, עומר גם שחט את המאמרים שלי. ביחד עם סגנו עומרי לבנה, שמתגאה בהיותו מצביע מרצ, במקום לנקות את המאמרים שלי משגיאות כתיב ודקדוק, הם השתדלו לנקות אותם מיעילות בקידום דעותיי הימניות תוך הכנסת טעויות ושגיאות". זה הגיע למצב שפחדתי לפתוח את המוסף".

את דבריה חתמה קרולין: "לאחר שנה של העינוי הזה, אמרתי לבועז שאינני יכולה עוד להמשיך כך ואני מתפטרת. בועז מצא פתרון. הוא אסר על עומר לגעת במאמרים שלי, כך שלא רק שעומר השתיק אותי, הוא גם חיבל בעיתון. ובתמורה, הוא ירש את משרת העורך הראשי. אני פוטרתי". בחודשים האחרונים עבר העיתון כמה שינויים מרכזיים בדרג הבכיר, עם פרישתם של העורך הראשי בועז ביסמוט וסגנו אריאל שמידברג

מ"ישראל היום" נמסר בתגובה: "אנו מודים לקרולין גליק על כתיבתה ותרומתה למערכת 'ישראל היום' ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה. לעיתונאים ולפובליציסטים של עיתון ישראל היום יש חופש ביטוי וכתיבה מוחלט. 'ישראל היום' היה וימשיך להיות כלי התקשורת של המחנה הלאומי, הכולל בתוכו מגוון דעות. הטענות להתערבות בתכנים הן שקריות. כנהוג בשוק עבודה חופשי, לעיתים תקופת העסקה של עובד זה או אחר מסתיימת".