בשב״כ נחלצים לעזרה: לאחר שאתמול הודיע תאגיד השידור הישראלי כאן שנכון לעכשיו, המשלחת הישראלית לא תוכל לצאת לאירוויזיון 2022 בטורינו שבאיטליה בחודש הבא עקב שביתת עובדי משרד החוץ, בארגון הודיעו היום (רביעי) שהם פועלים למצוא פתרון אבטחה חלופי למשלחת, שיאפשר את יציאתה לאירוע הענק.

״בסוף חודש פברואר התקבלה פנייה בנוגע ליציאת משלחת ישראל לאירוויזיון. לאחר מספר רב של ניסיונות לתיאום סידורי האבטחה לקראת יציאתה, נמסר על ידי נציגי משרד החוץ כי לאור שביתת וועד העובדים, לא ניתן יהיה לקבל סיוע רשמי מהנציגות הישראלית בכל הקשור לסידורי האבטחה הנוגעים למשלחת אל מול המקומיים״, נמסר מטעם שב״כ.

״בהתאם לכך, ולאור היותה משלחת לאומית המצייגת את ישראל, הנחה היום ראש השב"כ את גורמי האבטחה לבחון אפשרויות אחרות שיאפשרו את יציאת המשלחת, ללא הסיוע של משרד החוץ, שנמצא תחת שביתה״, הוסיפו.

 

 

מטעם תאגיד השידור כאן נמסר: ״התאגיד עומד בקשר עם הגורמים הרלוונטיים בשב"כ על מנת לאפשר למיכאל בן דוד לייצג את ישראל על במת האירוויזיון. בשב"כ נעשים מאמצים לסייע במציאות פתרון שיאפשר למשלחת הישראלית להשתתף באירוויזיון באיטליה, על אף שוועד עובדי משרד החוץ עומד על שלו ואינו מתכוון לסייע במתן המידע הנחוץ להסדרת שירותי האבטחה. בתאגיד מודים לשב"כ על הסיוע ומקווים כי יימצא פתרון למשבר בהקדם״.