את בראד פיט והקריירה הקולנועית הענפה שלו אין צורך להציג. בכל זאת, מדובר באחד השחקנים והמפיקים המשפיעים בהוליווד, אשר זכה בשורה ארוכה של פרסים יוקרתיים ובהם גם אוסקר כמובן. עם זאת, יכול להיות שנצטרך להתרגל בקרוב לקולנוע שבו פיט אינו אחת מהדמויות הבולטות שבו. בכתבת שער במגזין הגברים GQ שפורסמה אתמול (רביעי) חשף השחקן כי הוא נמצא בשלבים האחרונים של הקריירה.

 

 

"אני מחשיב את עצמי בישורת האחרונה שלי", אמר פיט בריאיון, "הסמסטר או הטרימסטר האחרון - מה זה בדיוק עומד להיות ואיך אני רוצה שזה ייראה". למרות ההודעה המצערת, את פיט עדיין נוכל לראות בקיץ הקרוב מככב בסרט הפעולה "Bullet Train" לצידה של סנדרה בולוק, ובסוף השנה בדרמה התקופתית "Babylon" לצד מרגו רובי וטובי מגווייר.

השחקן בן ה-58, שכיכב בסרטים מ"מועדון קרב" ועד "ממזרים חסרי כבוד", נסוג בשנים האחרונות בהדרגה מתפקידים על המסך הגדול, ובמקום זאת תפס את עמדתו מאחורי המצלמה כמפיק סרטים. פיט משמש כיום המנכ"ל של חברת ההפקות Plan B Entertainment, שמאחוריה יצירות כמו "אור ירח" ו"מינארי", והשנה צפויה לשחרר בנטפליקס את הסרט המדובר "בלונדינית" על מרילין מונרו.

בראד פיט (צילום: יח"צ באדיבות פורום פילם)
פיט מתוך הסרט "אד אסטרה" | צילום: יח"צ באדיבות פורום פילם
מר וגברת סמית' (צילום: יח"צ באדיבות yes)
ג'ולי ופיט בסרט "מר וגברת סמית'" | צילום: יח"צ באדיבות yes

על אף שלא אובחן רפואית, בראד שיתף כי ייתכן שיש לו פרוסופגנוזיה, הידועה גם בכינוי "עיוורון פנים". מדובר בהפרעה קוגנטיבית נדירה שמתבטאת בקושי לזהות פרצופים ובכך הוא מתקשה לזכור אנשים שהוא פוגש במסגרות חברתיות. עם זאת, פיט, שכבר דיבר בעבר על ההתמודדות עם הבעיה, טוען ש"אף אחד לא מאמין" שהוא אכן סובל מהמצב.

עוד במהלך הריאיון סיפר פיט על תהליך הגמילה שלו מאלכוהול. לדבריו, כשאנג'לינה ג'ולי הגישה בקשה לגירושים ממנו ב-2016, הוא התפכח באותה השנה והשתתף במפגשים של אלכוהוליסטים אנונימיים: "הייתה לי קבוצת גברים ממש מגניבה שהייתה פרטית וסלקטיבית, אז זה היה בטוח מבחינתי".

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי (צילום: Jason LaVeris, getty images)
הזוג לשעבר בראנג'לינה | צילום: Jason LaVeris, getty images

הזוג לשעבר ניהל כזכור קרב מלוכלך על המשמורת המשותפת של ילדיהם מאז הגשת התביעה הראשונית לגירושים, שבה ביקשה ג'ולי משמורת פיזית על כל ששת ילדיהם. פיט מצידו רשם הישג באביב שעבר כשקיבל את המשמורת המשותפת, אם כי הצוות המשפטי של ג'ולי מתח ביקורת על השופט הפרטי ששכרו השניים לטיפול בגירושים, אשר לא אפשר לילדים להעיד בהליך המשמורת.

בית המשפט העליון בקליפורניה דחה בחודש אוקטובר את ערעורו של פיט וקבע כי הוא לא יבדוק את ההחלטה הקודמת של בית המשפט לערעורים במדינה, שהעניקה לג'ולי ניצחון בכך שפסל את השופט הפרטי ששכר הזוג הגרוש. מטעמה של ג'ולי הוגשה עתירה לפני כשנתיים במטרה להוציא את השופט מהתיק וזאת בשל קשר עסקי של אותו השופט עם עורך דין בצוות של פיט.