"עומדים ועומדות לצד רבקה מיכאלי": אחרי שהודיעה שתשתתף בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני וספגה תגובות קשות ואיומים ברשת, פוליטיקאים לשעבר וכוכבים, ביניהם גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, התייצבו היום (ראשון) לצד השחקנית רבקה מיכאלי. "עומדים לצידה אל מול מסע ההסתה והאלימות ההזוי שמתקיים נגדה ברשתות החברתיות", נכתב.

מלבד אולמרט, על העצומה, שפרסמה תנועת "לוחמים לשלום" שמארגנת את ערב הזיכרון האלטרנטיבי, חתומים בין היתר - טל פרידמן, יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון, יו"ר העבודה לשעבר עמרם מצנע, השחקנית נועה קולר וראש השב"כ וחבר הכנסת לשעבר יעקב פרי. "מיכאלי היא עמוד התווך של התרבות הישראלית, מהשחקניות המובילות והמשפיעות בישראל ותרומתה לתרבות הישראלית מעוררת השראה וכבוד", נכתב בעצומה.

עוד נכתב כי "הקמפיין שמנוהל נגדה על ידי הימין הקיצוני הוא אות קין לחברה הישראלית". מאז שאמרה בריאיון בתוכנית "שש עם" לפני שבוע, שתשתתף בטקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני - מיכאלי חוטפת אש. פוסט שהעלה הראפר הצל, יואב אליאסי, בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא תקף בחריפות את דבריה - הוביל לרצף של הודעות נאצה כלפי השחקנית ואשת התרבות הוותיקה.

בפוסט שפרסם, הטיח הצל במיכאלי כי היא משווה בין מחבלים פלסטיניים לבין חללי צה"ל: "את ברוב חוצפתך שמה אותם באותה קטגוריה כמו מחבלים רוצחי ילדים שמנסים להשמיד אותנו? אז למה באמת את משתתפת באירוע, שרק בא להכאיב ולשים מלח על הפצעים המדממים?". עוד כתב בפנייתו למיכאלי כי "את וחברייך לברנז'ה - אנשים זחוחים, מלאי שנאה עצמית, במסווה של נאורות".

רבקה מיכאלי מתוך זה לא הגיל (צילום: זה לא הגיל, קשת12)
השחקנית רבקה מיכאלי, ארכיון | צילום: זה לא הגיל, קשת12

לאחר פרסום הפוסט - התגובות לא איחרו לבוא. עוקבי עמוד הפייסבוק של הצל הגיבו בלשון קשה על דבריה של מיכאלי. אחד מהעוקבים כינה אותה "מכשפה", עוקב אחר קרא להחרים אותה ואת יצירותיה, ובתגובה נוספת נכתב: "לחשוב שבילדות אהבנו את האישה הזאת".

בדבריה, ביקשה מיכאלי להסביר מדוע בחרה להשתתף בטקס הזיכרון האלטרנטיבי: "אני עם השחקן מחיפה, ג'ורג' אקסנדר, קוראים שיר של יהודה עמיחי - הוא בערבית ואני בעברית - אני חושבת שזה אומר מדוע אני משתתפת ביום זיכרון שכזה", והוסיפה ציטוט מן השיר: "מן המקום שבו אנו צודקים - לא ייצמחו לעולם פרחים באביב".