מאז שאמרה בריאיון בתוכנית "שש עם" ביום ראשון, שתשתתף בטקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני - רבקה מיכאלי חוטפת אש. פוסט שהעלה הראפר הצל, יואב אליאסי, בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא תקף בחריפות את דבריה - הוביל לרצף של הודעות נאצה כלפי השחקנית ואשת התרבות הוותיקה.

רבקה מיכאלי (צילום: חדשות 2)
סופגת מתקפה חריפה ברשת, רבקה מיכאלי | צילום: חדשות 2

בפוסט שפרסם, הטיח הצל במיכאלי כי היא משווה בין מחבלים פלסטיניים לבין חללי צה"ל: "את ברוב חוצפתך שמה אותם באותה קטגוריה כמו מחבלים רוצחי ילדים שמנסים להשמיד אותנו? אז למה באמת את משתתפת באירוע, שרק בא להכאיב ולשים מלח על הפצעים המדממים?". עוד כתב בפנייתו למיכאלי כי "את וחברייך לברנז'ה - אנשים זחוחים, מלאי שנאה עצמית, במסווה של נאורות".

בהמשך הפוסט כתב הצל שעשייתה של מיכאלי מתגמדת מול החלטתה להשתתף בטקס הזיכרון האלטרנטיבי: "נכון, את שחקנית מעולה, אבל אדם רע וממורמר שמיישר קו עם שונאיו ואויביו, מכאיבה למשפחות שכולות, גורמת נזק למדינה, וכל קריירת המשחק שלך וההישגים - שווים לקליפת השום".

איומים על רבקה מיכאלי (צילום: N12)
מתקפה ברשת על רבקה מיכאלי | צילום: N12

לאחר פרסום הפוסט - התגובות לא איחרו לבוא. עוקבי עמוד הפייסבוק של הצל הגיבו בלשון קשה על דבריה של מיכאלי. אחד מהעוקבים כינה אותה "מכשפה", עוקב אחר קרא להחרים אותה ואת יצירותיה, ובתגובה נוספת נכתב: "לחשוב שבילדות אהבנו את האישה הזאת".

יואב אליאסי (הצל) בראיון (צילום: הכל אישי, שידורי קשת)
"מכאיבה למשפחות שכולות", הצל | צילום: הכל אישי, שידורי קשת

בדבריה, ביקשה מיכאלי להסביר מדוע בחרה להשתתף בטקס הזיכרון האלטרנטיבי: "אני עם השחקן מחיפה, ג'ורג' אקסנדר, קוראים שיר של יהודה עמיחי - הוא בערבית ואני בעברית - אני חושבת שזה אומר מדוע אני משתתפת ביום זיכרון שכזה", והוסיפה ציטוט מן השיר: "מן המקום שבו אנו צודקים - לא ייצמחו לעולם פרחים באביב".

תנועת "לוחמים לשלום", שמארגנת את ערב הזיכרון האלטרנטיבי, מסרה בתגובה: "תנועת לוחמים לשלום גאה מאד ברבקה מיכאלי ובכל האמניות והאמנים המתייצבים מדי שנה לצד טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני ומצטרפים למסר שלנו: לראות בכל אובדן - אובדן, ובכל אדם - אדם, ומצטערים שמסר כל כך פשוט וברור גובה מהם ומכולנו מחיר ציבורי גבוה. כולנו שותפים לתקווה שהמסר של סיום האיבה באזורנו יהיה מסר מאחד ולא מפלג, ושהשלום - כשיגיע - יהיה ההנצחה הראויה ביותר של כל אהובינו שאבדו".

טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני ייערך ביום שלישי הבא, 3 במאי.