כשאדם לוין פגש את "נערת החמניות": במבט ראשון הסיפור של קורל ביסמוט מרגיש כמו קומדיה הוליוודית לא אמינה במיוחד. זמרת רחוב שמופיעה במרכז הטיילת עם דלי מלא בחמניות – מושכת את תשומת ליבו של הכוכב הנערץ שמביט בה במקרה ממרפסת בית המלון. אבל זה קרה – וביסמוט מצאה את עצמה על במה אחת עם אדם לוין ולהקת מארון 5, מול שישיים אלף איש בפארק הירקון.

קורל ביסמוט (צילום: חדשות 12)
קורל ביסמוט, רגע לפני ההופעה עם מארון 5 | צילום: חדשות 12

"אני נראה לי חולמת קצת", אמרה קורל בשיחה שקיימנו רגע לפני שעלתה להופעת חייה. "כל השנים של הפרפורמריות הכינו אותי לרגע הזה. למאני טיים". עם שחרורה מהצבא גילתה קורל את עולם הופעות הרחוב. במשך חצי שנה, עם 200 אירו בכיס וגיטרה ביד, היא התארחה על ספות של מקומיים בהולנד ובאנגליה. "זה היה שקשוק. מפחיד", היא נזכרת. "אבל פשוט עשיתי את זה. קפצתי למים".

קורל בת ה-27 גדלה בראשון לציון וכבר בגיל 16 הגיעה לנסות את מזלה ב-"דה וויס". מאז היא הספיקה להצטרף לעידן עמדי כגיטריסטית וזמרת, ליווי ומפיעה לפחות פעמיים בשבוע בטיילת תל אביב - עם חיוך גדול ודלי מלא בחמניות. 

הסיפור מאחורי החמניות

"קודם כול יש מצב שהייתי בגלגול הקודם איזו חמנייה", היא מצטחקת. "אני מרגישה את זה כאילו אני חמנייה. אני יכולה לתאר דרכה את כל התהליך הזה שלי. יש את השמש ויש את החמנייה. החמנייה ממש ניזונה מהשמש. בהופעות לפעמים אני השמש והאנשים סביבי הם החמניות ששואבות, ולפעמים אני יכולה גם לבוא אחרי יום קשה ומרגישה שאני נהיית חמנייה לשמש של האנשים". 

קורל ביסמוט (צילום: חדשות 12)
קורל ביסמוט בהופעת רחוב בחוף פרישמן שבטיילת תל אביב | צילום: חדשות 12

כמו שקורל נודדת בהופעות ברחבי הטיילת, כך היא נודדת גם בין מקומות מגוריה. ב-10 החודשים האחרונים היא חיה "חיי נוודות" כלשונה, ומחליפה בית כמעט כל חודש. "אני בסאבלטים (דירות שכורות לתקופה קצרה)", היא מסבירה. בתקופה כזאת שאין לי בית קבוע". וכיאה לחיי נוודות – אין לדעת מאיפה תבוא ההזדמנות הבאה.

בזמן שניגנת, יודעת שאדם שוהה במלון הזה?

"ידעתי שהוא באזור", היא מסבירה. "באתי למקום שאני תמיד מנגנת בו בכל שבת". בהמשך הזכירה את צירוף המקרים הדומה שקרה לה לפני כחודשיים עם עומר אדם. "גם אז לא ידעתי מזה. התחלתי לשיר "שני משוגעים" וראיתי אנשים מריעים מלמעלה. הוא (עומר אדם) אמר לי "תקשיבי, אני מתרגש".

 ההתכתבות עם אדם לוין

"אני אף פעם לא עשיתי את זה", מספרת על שכתב לה. "אני לא עושה דברים כאלה אבל משהו בך – פשוט בא לי לעשות את זה. את מדהימה". 

קורל ביסמוט מופיע על הבמה עם מארון 5 (צילום: mako מוזיקה, קשת12)
"את מדהימה, רוצה לשיר סאנדיי מורנינג?" | צילום: mako מוזיקה, קשת12

ואיך את מבינה שהוא ראה את זה פתאום?

"אנשים ברחוב פשוט התחילו להגיד לי", היא מחייכת. "אמרו לי בזמן ההופעה עצמה: 'את יודעת שאדם לוין העלה אותך?', ואני כזה: 'מה?!'. אז הסתכלתי בטלפון וראיתי שהטירוף הזה, שחוויתי לפני חודשיים, חוזר כפול עשר".

קורל הודתה לאדם על השיתוף והתמיכה, והחליטה באומץ האופייני לה לבקש ממנו לארח אותה בהופעה: "אמרתי 'טוב, הוא העלה אותי, אני חייבת. זה מגניב, למה לא לנסות?'". בת דודתה, נטע אלחמיסטר, שלחה לו הודעה ואחריה עוד רבים. ואחרי כמה שעות הוא החליט לענות. "אדם לוין, וי כחול, כתב לי: "תודה על המוזיקה שלך היום. זה היה יפהפה. תעלי לשיר את סאנדיי מורנינג?".

"תודה על המוזיקה שלך היום. זה היה יפהפה. תעלי לשיר את סאנדיי מורנינג?"

אדם לוין לקורל ביסמוט

בהודעה קולית שהקליט עבורה אמר: "נהניתי מאוד להאזין לך ואהבתי את מה שאת עושה ואת הווייב של מה שאת עושה, ואני רוצה שתעלי לנגן. הקשבתי לך שרה ומנגנת, ואני יודע שיש לך את זה  ושתשתלבי מצוין".

מעטים הזמרים שזוכים להופיע מול כל כך הרבה אנשים עם אחת הלהקות הגדולות בעולם. "זו אמונה וזה פשוט לא לוותר לא משנה מה", היא מבהירה. "לא משנה כמה גשם ירד לי על העמדה ושאני צריכה לקפל הכול לבד". ועדיין - קריירה של מוזיקאים מצליחים היא ריצה למרחקים ארוכים.

לקורל ברור שחייה לא ישתנו בן לילה, אבל השבוע היא קיבלה דחיפה חזקה מאוד אל מרכז הבמה. יום אחרי המופע נוספו לה 20 אלף עוקבים באינסטגרם, השיר החדש שלה "לבה" התקבל לפלייליסט של גלגלצ, והאלבום השני שלה יוצא בעוד שבוע. את מופע ההשקה היא תעשה כבר בבארבי בתל אביב, אבל מה עם הרחוב? אל תדאגו. היא לא מתכוונת לעזוב בקרוב.