אפרת גוש משחררת הבוקר (ראשון) סינגל ראשון שיוצא 12 שנים לאחר אלבומה הקודם, שבזכותו הוכתרה לזמרת השנה. "כוח גדול", שכתבה והלחינה אפרת, הוא ככל הנראה השיר האישי והחשוף ביותר של הזמרת, שמגיע לאחר מאבק עיקש שבו היא ניסתה להיגמל משתיית אלכוהול.

 

 

בשנה האחרונה חזרה גוש לקדמת הבמה כשהיא במיטבה וזוכה בימים אלה לחיבוק מצד הקהל עם הופעות סולד אאוט. עם שחרורו של השיר לקראת האלבום הרביעי של גוש שיראה אור בהמשך השנה, משתפת הזמרת באומץ על הכוח הגדול בחייה: "את השיר התחלתי לכתוב אחרי ניסיונות גמילה רבים מאלכוהול שאותם עברתי בכוחות עצמי או במרכזי גמילה. אף אחד מהם לא הצליח לאורך זמן. שוב ושוב חזרתי לשתות, שקעתי בדיכאון והרגשתי מובסת".

"כל מי שנפל אי פעם לכל בור שהוא, יודע כמה קשה לטפס ממנו חזרה", מודה גוש, מהיוצרות המסקרנות במוזיקה הישראלית. "כל מי שנחבט בקרקע בחוזקה מכיר את הסימן שהחבטה משאירה. שם, במקום שכל חיי פחדתי להגיע אליו, עשיתי את הדבר הכי אמיץ שעשיתי אי פעם בחיי, קיבלתי החלטה לא לוותר ולנסות שוב".

מה הלוז – 26.4 - קלאסי - רוקאמרית - אפרת גוש (צילום: אורית פניני, יח"צ)
צילום: אורית פניני, יח"צ

ברגע הזה, לדבריה, היא יכולה הייתה רק לדמיין את הסוף הטוב: "תקווה היא פונקציה של מאבק. היא מתקיימת רק כשאנחנו מאמינים בכוחנו לפעול. לולא הכישלונות פעם אחר פעם, לולא הניסיונות החוזרים והנשנים, לא הייתי יכולה לחזור אליכם. השיר הזה שייך לכל מי שהתמודד אי פעם עם פחד משתק, עם רצון להרפות, ובכל זאת לא ויתר".

השיר מלווה בקליפ מיוחד שביימה אפרת בעצמה. זו הסנונית הראשונה מתוך האלבום הבא, שבמהלכו עבדה האומנית עם עידו מימון - המפיק המוזיקלי שיצר עם ה"בלאק אייד פיז", טונה, הדג נחש ועוד.

גוש תופיע ב-27 במאי בפסטיבל חלב ודבש שבעמק יזרעאל ותארח את אלון עדר. ב-18 ביוני תערוך מופע מיוחד עם דנה ברגר והתזמורת הקאמרית הישראלית באמפי וואהל שבתל אביב.