מתנערים ממנו: מועדון "הפורום" בבאר שבע מסר הבוקר (שני) כי הבעלים יוסי שוורץ, החשוד בעבירות מין, מפסיק לאלתר את כל פעילותו ובעלותו במועדון. "לאורך 33 שנות קיומו, צוות מועדון הפורום פעל תמיד כמיטב יכולתו למניעת כל התנהגות בלתי הולמת וימשיך לעשות זאת ולגנותה", נכתב בהודעה. "זוהי לא דרכנו". לפני שלושה ימים, בית המשפט האריך את מעצרו של שוורץ בארבעה ימים.

עוד נמסר: "מועדון הפורום הוא מוסד ישראלי ותיק שמעסיק קרוב ל-400 עובדים ומעניק תעסוקה לאלפים נוספים וימשיך לעשות הכל בכדי להמשיך ולייצר תרבות איכותית וסביבה בטוחה למבלים שלנו. נמשיך לפעול למען הקהל הטוב בארץ".

יוסי שוורץ
הבעלים של מועדון "הפורום", יוסי שוורץ, ארכיון

ביום שישי בית המשפט קיבל את ערעור המשטרה והורה על המשך מעצרו של שוורץ בארבעה ימים נוספים, זאת יום אחרי שבית משפט השלום שחרר את שוורץ למעצר בית בערבות של 100 אלף שקל. בדיון אמר נציג המשטרה מיכאל מיכאלי: "מדובר בחשוד במספר רב של עבירות מין ועבירות נוספות של אספקת סם, שימוש בסם, ניהול והחזקה של חדרים לצורך שימוש בסמים מסוכנים. מדובר בחשוד שנחשד בביצוע עבירות לאורך תקופה מאוד ארוכה של שנים, כשהוא מבצע את העבירות האלה פעם אחר פעם, כשחלק מהנשים היו תחת מרותו".

נציג המשטרה הוסיף: "חלקן ניצל את מצבן. הוא עושה כל זאת בצורה מניפולטיבית, מסתייע באלכוהול וסמים. המקום המרכזי שהוא מבצע את העבירות הוא המועדון בבעלותו אבל לא רק שם. השופט שדן בתיק מכיר אותו. ההחלטה לא מנומקת. לא הצלחתי להבין למה הורה על שחרורה. אין כל הסבר". 

סנגוריו של שוורץ, עורכי הדין נועם אליגון ואבי חימי, ביקשו לשחררו בדיון. עו"ד אליגון אמר כי "החוק והפסיקה מחייבים את בית המשפט לבחון חלופת מעצר". סנגורו הציג שורה של החלטות שחרור של חשודים בעבירות חמורות, בהם עבירות נשק ותקיפה ואונס. עוד אמר כי "אם היה רוצה לברוח היה בורח. השופט קמא מכיר היטב את תיק החקירה. אם לקח החלטה להיצמד להוראות החוק והפסיקה צריך לחזק אותו. נתייצב עת הגשת כתב אישום".

בתחילת החודש התירה משטרת ישראל לפרסם כי שוורץ, בעלי מועדון הלילה "הפורום" שבבאר שבע, נעצר בחשד לביצוע עבירות מין במבלה במקום. המשטרה הגיעה לנמל התעופה לפני יומיים בזמן ששוורץ שב מגמר ליגת האלופות ועצרה אותו בנתב"ג.