"הרבה מאוד פעמים שמעתי על ילדים לפני שהם מגיעים לצילומים של ששטוס שהם לא נרדמו בלילה", נזכר טל מוסרי בכניסה לאולפנים. "אני לא אסתיר שהיה לי קשה להירדם הלילה, זה כמעט היה לילה לבן. מישהו צעק לי אתמול: 'אתה חוזר לאקסית, אה?' האמת שלא חשבתי שאני אתרגש ככה".

בשבילים של אולפני הרצליה גדל טל מוסרי ככוכב ילדים צעיר. התוכנית ששטוס של ערוץ הילדים צולמה גם אז וגם היום, ממש באותו המקום. "אני חושב שאין אולפן במקום הזה, באולפני הרצליה, שששטוס לא עבר. עכשיו רסקין פה", הוא אומר - ורסקין משיב לו: "בוא'נה, מאז המעבר של מסי לפריז סן-ז'רמן זה לא היה... איזה כיף", ומוסרי עונה: "חוזרים הביתה".

לפני שבע שנים הוא עזב את ערוץ הילדים, אחרי 18 שנות הנחיה שם, ומהר מאוד דבק בו הכינוי "בוגד". היום הוא אומר: "מעולם לא חשבתי, בחלומותיי הפרועים, שזה יהיה כזאת רעידת אדמה. הלכתי עם הבן שלי לטיול שנתי, ביום שבו הודעתי שאני עוזב את ערוץ הילדים. כשחזרנו מהטיול, הודיעו על זה בחדשות - כמעט עשיתי תאונה, אמיתי".

לא מזמן פנו אליו שוב מהערוץ והציעו לו לחזור לזרועותיהם, ולהגיש שוב את השעשועון האהוב עליו שעושה בעצמו קאמבק. גם עכשיו הוא לא לבד כאן, אבל הפעם כל מי שאיתו הם מהדור הבא של הכוכבים. הרבה יותר צעירים ממנו: "הוא נראה אותו הדבר", מחמיאה לו ירדן ויזל שנולדה ב-19994 וזוכרת אותו מהילדות.  

"הם לא יודעים שהשתניתי, אני אבא לשלושה ילדים, אני הרבה יותר אחראי, הרבה יותר מפוקס, אני הרבה יותר מבוגר", הוא מסביר. "יש איזה משהו שמישהו שמסיים את ערוץ הילדים... פתאום הזקנה נופלת עליו. ראיתי את זה אצל פרטנרים שלי בערוץ הילדים, שפתאום יש משהו בעולם הזה של הילדים ששומר עליך צעיר". 

אבל יכול להיות שה"לא השתנית" הזה, הצעירות הזאת שנשמרת, זה גם קצת בעוכריך?

"אני חושב שכן. אני חושב שה'לא השתנית' הזה... הדבר הזה שאני משמר את הנעורים ואת הילד שבי אולי לפעמים קצת עוצר אותי מלעשות דברים נוספים. ויש לי עוד חלומות רבים וטובים. שמע, אנשים לא יודעים, אני גם הולך לאודישנים לפעמים וגם לא מתקבל לדברים שהייתי שמח ואני חושב שאני ראוי להיות חלק מהם. והרבה פעמים אני אומר לעצמי: 'טוב, אני מבין אותם... אני טל מוסרי מערוץ הילדים, אני טל מוסרי מששטוס".

ואתה מבין אותם, אתה לא מתרגז עליהם

"אני מבין אותם. יכול להיות שביום שאני אתחיל להתרגז עליהם, אני אתקבל". 

טל מוסרי, עודד מנשה, גיל ססובר, איתי שגב (צילום: חדשות 12)
מוסרי עם עודד מנשה, גיל ססובר ואיתי שגב | צילום: חדשות 12

במפגש שלו עם שותפיו להנחיה מפעם - עודד מנשה, גיל ססובר ואיתי שגב - צצים זיכרונות מהתקופה שבה הוא היה על תקן החדש בכיתה. עבר זמן רב מאז, וכמעט כולם השתנו: איתי, שנקלע למצוקה כלכלית ויצא ממנה והיום הוא חוקר ומרצה. גיל, שעבר לעולם העסקי ועודד שהשתנה קצת והיום מבהיר שהוא מוכן לחזור להנחות את ששטוס "אבל לא בשבת". הוא גם מסביר למה לדעתו הוא כבר לא מתאים: "ילדים בסך הכול לא רוצים לראות את הסבא שלהם מדבר אליהם. לא תבוא עם המקל להנחות פה".

אפרופו המקל שעודד מדבר עליו, יש מחשבות על מתי יהיה היום שתרצה להפסיק?

"לא יודע,  קודם כול אתה עדיין צריך להרגיש את ההתלהבות הזאת. ואת ההתרגשות הזאת כשאתה עולה על במה או מצלם תוכנית לילדים. ואתה צריך להיות גם לא מנותק מהסביבה. אתה צריך לראות שהם יודעים להחזיר לך אהבה והם מתקשרים איתך והם מנהלים איתך דיאלוג, שמבחינתי הוא מפרה אותי ומשאיר אותי גם צעיר וגם חי. זה מעבר ללהיות צעיר - אני חושב שהדיאלוג עם הילדים משאיר אותי בחיים. אני אומר את זה באמת. יהיה את הזמן אבל למה לחשוב על זה עכשיו?"

ואחרי כל הרעש והצלצולים, צריך לזכור שבעולם הילדים של היום זה פחות קריטי. גם אם הקאמבק לערוץ הילדים יהיה חד-פעמי ויסתכם בששטוס בלבד, טל מוסרי יוכל בקלות למצוא את הקהל הצעיר שלו ברשתות החברתיות ועל הבמה. ולמרות זאת, נראה שהוא ישמח לחזור להיות בחיקה של האהבה הישנה שלו.

"זו תחילתה של ידידות מופלאה. אני מאוד מקווה באמת שכשאני חוזר לערוץ הילדים אז אני אמצא את עצמי שם בעוד מקומות ובעוד תוכניות ובעוד סדרות", הוא מסכם. "כל עולם הילדים השתנה. ואני ממשיך לעשות את מה שאני הכי אוהב בעולם, וזה להופיע לילדים. ולתת את הנשמה שלי בשביל הילדים האלה. אם זה יקרה שוב בבית שגידל אותי... זכיתי".