פסטיבל סירייס מאניה היוקרתי לסדרות טלוויזיה, נערך אמש (שישי) בעיר ליל שבצרפת. בין שלל הזוכים, ניתן למצוא גם נציגות ישראלית מכובדת, שכוללת את יהודה לוי, רותם סלע ונעמי לבוב. 

לוי, שמגלם בסדרה החדשה של רמה בורשטיין שתשודר ב-yes, "ריקוד האש", הצליח לגבור על שחקני כל הסדרות בפסטיבל וזכה בפרס השחקן הטוב ביותר. מי שהציגה את הזוכה והגישה לו את הפרס היא השחקנית הישראלית שירה האס, שלקחה חלק השנה בחבר השופטים. 

"וואו. זה משוגע", אמר על הבמה. "אני מתרגש כל כך, תודה על האמונה וההערכה של הסדרה שלנו ושל תוכן ישראלי באופן כללי. זה כבוד גדול להיות בפרויקט של בורשטיין שיצרה את הסדרה היישר מהלב שלה. הבנתי שמה שמגיע מהלב, נוגע בכל הלבבות". 

מתוך "ריקוד האש" (צילום: שלמה גלבר, יח"צ באדיבות יס)
מתוך "ריקוד האש" | צילום: שלמה גלבר, יח"צ באדיבות יס

הסדרה "בלאדי מורי", גם היא של yes, בכיכובן של סלע ולבוב, זכתה בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר. סתיו אידיסיס, יוצרת הסדרה, אמרה בנאום הזכייה על הבמה: "רק לפני שבוע לפני עמדתי כאן וסיפרתי לכם ש'בלאדי מורי' היא סדרה על רווקות מאוחרת, וגם עדכנתי אתכם שגם אני רווקה בשנות ה-30. אז שום דבר לא השתנה, אני עדיין רווקה, אבל עם הפרס הזה". 

כשלבוב לצידה, אידסיס המשיכה: "מורי שלי, נעמי, אני מודה לך על כך שלקחת את המילים שכתבתי והפכת אותן לכל כך אמיתיות, ותודה גם לשחקנית המופלאה רותם סלע שנעדרת הערב מהטקס". שתי הסדרות צפויות להגיע למסך הקטן בהמשך השנה. 

מתוך "בלאדי מורי" (צילום: אוהד רומנו, יח"צ באדיבות yes)
מתוך "בלאדי מורי" | צילום: אוהד רומנו, יח"צ באדיבות yes