מאחורי שני קליין, אחת מהשחקניות האהובות בארץ, פרויקטים רבים - מהסרט "אפס ביחסי אנוש" שהפך לקאלט, דרך הסדרות "מטומטמת", "הרמון" ו"מעילה", שבה גילמה את יפה מקסימוב ועל תפקיד זה מועמדת לפרס האקדמיה לטלוויזיה. בימים אלה היא משתתפת בעונה החדשה של סדרת הילדים "שקשוקה", שמשודרת בכאן חינוכית.

העלילה של "שקשוקה" מתמקדת בחייהם של תלמידי בית ספר בני 11, שנקלעים לסיטואציות חברתיות ומשפחתיות לא פשוטות. קליין מגלמת את השומרת, אותה היא מגדירה "האחות הגדולה" של הילדים. "השומרת עברה כמה תהליכים. זה התחיל מזה שהיא הייתה כתובה כדמות של ינשוף שמגיע, אומר שניים-שלושה משפטים ונעלם. ואז כשהציעו לי את התפקיד, חשבנו מה התפקיד של הינשוף ואיך אפשר לפתח את זה. הגענו לשיח בין אישה מבוגרת לילדים, אבל כזה שנשאר בגובה העיניים ועם הזמן זה הלך והתפתח".

View this post on Instagram

A post shared by Shani Klein (@shani__klein)

"אני והבמאי אביעד קידר עובדים כמעט בכל שנה בחופש הגדול ביחד ועושים איזשהו פרויקט עם ילדים", מספרת השחקנית בת ה-37. "הפעם זו כבר הייתה שותפות מלאה. הוא יכול לבוא בבוקר ולהגיד לי: 'הבאתי לך אקורדיון, תעשי עם זה משהו'".  

איך זה לעבוד בסט עם ילדים?
"הצילומים היו במהלך הקורונה, בתקופה שבה לא היו יחסי ציבור לילדים. אלה אנרגיות אחרות לגמרי, זה רעש. אבל הילדים הם הכוכבים של הסדרה, הם מתרוצצים, סקרנים ומתוקים. המבוגרים, שאני שונאת להיכלל תחת הקטגוריה הזו, יושבים בצד ומחכים לסצינה שלהם. זה זמן מהמם של כיף וצחוקים.

"יש בזה משהו מאוד כיף. בטח כשאת לצד כמה מהשחקנים הכי גדולים, כמו אמיר שורוש ועדי חבשוש שאני מריצה אחורה קטעים שלה ונקרעת מצחוק. יש משהו בסדרה הזאת שהיא כאילו סדרה לילדים, אבל לא באמת. אני נורא נהנית לצפות בה, אני מתרגשת ממנה, הייתי יושבת ולומדת טקסטים ובוכה מהתרגשות מזה שאני חלק מסדרה שאם הייתה לי אותה בילדות, זה היה יקר ערך". 

במה את היית צופה בילדות?
"הייתי ילדה שמחוברת לטלוויזיה, 'מרקו' ו'נילס', 'ציפי בלי הפסקה' - הייתי פריקית של טלוויזיה. יש משהו אחר ב'שקשוקה'. יש בה איזושהי מציאות עכשווית שמלמדת איך להתנהג נכון. אני מראה לחברים שלי את הסדרה והם נדהמים. שיעורים חשובים לחיים שאפשר ללמוד מהטלוויזיה, הלוואי שלי היה כזה".

השחקנית שני קליין (צילום: אור דנון)
שני קליין | צילום: אור דנון

לפני כשלושה חודשים התנסתה קליין, שמאחוריה קריירה ארוכה, בדבר שטרם עשתה עד כה - לשיר. על הבמה של פסטיבל "שול", החליטה לאזור אומץ ולעלות לבמה ולהפגין כישורים שהיא לא רגילה להראות מחוץ למקלחת. "כמה חברים שלי שהיו חלק מהמארגנים שמעו אותי שרה והציעו לי לבוא להשתתף. ברגע של חוסר מחשבה, יהירות, שמחה וכיף, אמרתי - 'יאללה סבבה'. אמרתי, מה כבר יכול להיות?  

"מאוד חששתי שאני הולכת לעשות בושות, כי מי בכלל החוצפנית הזאת שעולה ביום עם כל כך הרבה מוזיקאים מחוננים? שרתי את I'm Every Woman של וויטני יוסטון וסך הכל אני מאוד מרוצה. אני חושבת שאת רוב הדברים שהשגתי בחיי, השגת בעזרת חוצפה להעז. אני בעד להגשים חלומות, ואני בעד למתוח את הגבולות וללכת לכל מיני כיוונים שמושכים אותנו".

השיתוף ברשתות החברתיות. איך היחסים שלך עם זה?
"אני בעד לשתף בסטורי. אבל בשביל להיות חשופים באינסטגרם צריך לעבוד בזה 24/7 וגם אז אני לא מאמינה שזה 100 אחוז אותנטי. מתפספסים דברים. לפני כמה ימים העליתי סטורי שאני לא יודעת מה לאכול לארוחת צהריים. אחרי שהעליתי אותו התחלתי לזפזפ וראיתי סטורי של ילד מאוקראינה שהולך ולבד ובוכה. מצאתי את עצמי פתאום בוכה רבע שעה בסלון. הרגשתי שאני חייבת לשתף את זה ואז הרגשתי צבועה. 

View this post on Instagram

A post shared by Shani Klein (@shani__klein)

"כל המלחמה הזאת קורית כמה שעות מאיתנו. עלתה בלי השאלה - האם להעלות את האימג' של הילד הזה ולהמשיך ביום שלי מבלי להעביר את התחושות שלי? בחרתי לספר על התחושות שלי. היה לי חשוב להעביר את הנקודה. לפעמים השיתוף יכול להיות מפורט מדי, אישי מדי או אכילת ראש".  

לסיום - הרבה שואלים אותי, אין סיכוי לעונה נוספת של "מטומטמת"?
"זה מצחיק שכולם שואלים את זה ושוכחים שבת חן סבג (היוצרת, נ"כ) דאגה להרוג את הדמות שלה בסוף הסדרה". 

תוכניות לעתיד? 
"חוץ מהמשחק, הייתי רוצה לכתוב הרצאה או לעלות עם מופע סטנדאפ. יש הרבה עבודה".