רוג'ר ווטרס, ממייסדי פינק פלויד ומי שבעבר נחשב למוזיקאי ענק, כידוע עוסק בשנים האחרונות בעיקר בקמפיין ה-BDS הארוך והמתמשך שלו. העובדה שהוא יוצא נגד ישראל פעם אחר פעם ותוקף אומנים שבוחרים להופיע בארץ חוזרת אליו עכשיו כמו בומרנג - אחרי שכמובן התעלם לחלוטין ממעשי הזוועות של ולדימיר פוטין באוקראינה.

ווטרס מקדם בימים האחרונים את סבב ההופעות האמריקאי שלו דרך עמודי הסושיאל, אבל רבים מעוקבים ביקרו אותו לגבי הטיימינג וחוסר תשומת הלב שהוא מפנה - או יותר נכון לא מפנה - למסע הכיבוש של רוסיה. "אני עדיין מחכה לדעה שלך על פוטין", כתב אחד, ואחר תהה: "אתה מתכוון להגיב על משבר בין אוקראינה לרוסיה?". רבים הגיבו, בגרסאות כאלה ואחרות: "אף לא מילה על אוקראינה, מר ווטרס? הזוי" - ואלה רק חלק ממאות התגובות בפוסטים האחרונים של המוזיקאי הבריטי.

אבל עכשיו מתברר שהזמר שומר על שתיקה מסיבה מאוד מאוד מסוימת: דיוויד לאנג, ישראלי ממוצא בריטי שפעיל ברשתות למען ישראל מעבר לים, גילה שהפעם האחרונה שבה הוא דיבר בנושא, הדעה והפרשנות שלו התבררו כלא נכונות, כמצופה מהאיש שמפיץ תכנים אנטישמיים כלפי ישראל: "אם לא שמת אף שילינג מזורגג אחד על השכלה, אי אפשר לצפות להפוך למשכילים. במיוחד אם אתה מאכיל אותם בתעמולה דרך תקשורת המיינסטרים 24/7. כל החיים מספרים להם שקרים. כמו הבולשיט הזה שרוסיה מתכוננת לפלוש אל אוקראינה".

ווטרס המשיך לעשות לעצמו בושות באותו ראיון שהתקיים רק לפני עשרה ימים (17 בפברואר): "כל אחד עם IQ שגבוה מטמפרטורת החדר מבין שזה שטויות. 'אבל יש להם כמות של טנקים על הגבול!", הוא הביא את הטענות וענה: "רגע אחד. יש להם המון טנקים בתוך רוסיה. בתור השטח שלהם. אתם מדמיינים אם מישהו יהיו טנקים בגבול של מקסיקו מכוונים לארצות הברית, אתם לא חושבים שכמה אמריקאים שיכוונו אליו בחזרה? ברור שכן".

View this post on Instagram

A post shared by Roger Waters (@rogerwaters)