בימים אלה מתקיימים הצילומים לעונה החדשה של "פאודה", שהיו אמורים להיערך בין השאר גם בקייב, בירת אוקראינה. אלא שהמלחמה שפרצה במדינה אילצה את הצוות לחפש חלופה. "היה לחץ מצד המפיקים האוקראינים שאמרו שלא הולך להיות כלום", אמר אבי יששכרוף יוצר הסדרה.

בעקבות הלחימה, האפשרות של הלוקיישנים בקייב – שהייתה אמורה לדמות את בריסל בסדרה – ירדה מהפרק. המפיקים העבירו את הצילומים להונגריה, לשם ייצאו כוכבי פאודה בשבוע הבא. "אנחנו רק משנים מיקום, יש שם אנשים שמה שקורה להם הרבה יותר נורא. חלק מהצוות האוקראיני שעבדנו איתו כבר נמצא בארץ".

מי שמצטרפת לעונה החדשה היא השחקנית הערביה-ישראלית לוסי איוב. "הדמות הרבה יותר בקצוות ממני", סיפרה איוב. "היא חווה את שני הקצוות האלה של הקונפליקט – של הישראליות ושל הפלסטיניות. היא חושבת שיש לה את החיים הישראליים המושלמים – וזה מתפוצץ לה בפנים".

מתוך "פאודה", עונה 4, לוסי איוב, ליאור רז (צילום: אליה ספינופולוס, יחסי ציבור yes)
לוסי איוב וליאור רז | צילום: אליה ספינופולוס, יחסי ציבור yes

"החלטתי 'לקפוץ ראש' לתוך פאודה כי זה חלק ממני וחלק מהמציאות שלנו כאן", הסבירה איוב את החלטתה להצטרף לסדרה. "זה אפילו לא משהו שהייתי רוצה לברוח ממנו, כי זו תהיה הדחקה".

כמו שהתסריטים של פאודה עונה 3 שנכתבו כשהיה שקט יחסית בעזה ניבאו את העימות שעומד להתרחש שם, כך גם התסריטים של עונה 4 נכתבו לפני מבצע "שומר החומות" והאלימות בערים המעורבות. העונה הזאת מתמקדת בקונפליקט הפנימי הערבי-ישראלי. "כשזה קרה פה היינו בשוק מהעוצמות ומהגודל של השנאה שראינו פה ברחובות", ליאור רז סיפר. לוסי איוב הוסיפה: "גם הפעם התסריט הצליח להקדים את זמנו, בצער ובכאב גדול".