5 חודשים וחצי בלבד אחרי שנכנס לכלא, משה איבגי ישתחרר היום (שני) מכלא חרמון אחרי שריצה מאסר על סעיפי הטרדה מינית ומעשים מגונים. בגל"צ מפרסמים הבוקר, כי הסרט "התיק", שכתב איבגי ושיחק בו טרם כניסתו לכלא ייצא לאקרנים כבר בשנת 2023. 

מי שעומד מאחורי הפקת הסרט הוא משה אדרי, אחד מבכירי תעשיית הקולנוע הישראלית. בריאיון סיפר: "צריך לגמור עוד כמה דברים במוזיקה. מגיע לו לחזור לעבוד אחרי תקופה ארוכה שלא היה איתנו בתעשייה ושילם את החוב שלו לחברה. ניתן לו צ'אנס, ואני מאמין שיקבלו אותו, אין לי ספק". 

משה אדרי המפיץ המרכזי של סרטי הקולנוע בישראל  (צילום: n12)
משה אדרי | צילום: n12


"איבגי עבד במשך 3 שנים האחרונות על סרט המתח העלילתי", נמסר מיונייטד קינג. "לאחר שחרורו הוא יעבוד על השלמת הסרט, אותו הוא מביים ומשתתף בו. אנו קוראים להחזיר את מר איבגי לחיק החברה הישראלית, כי כך ראוי לעשות עם אדם אשר שילם את חובו, הביע חרטה נחרצת על מעשיו והתנצל מעומק הלב".

בחודש נובמבר האחרון דווח כי איבגי רצה לערוך הקרנת בכורה לסרט בפני האסירים בכלא, אבל נתקל בסירובם של הבכירים. עלילת הסרט סובבת סיפור של מזוודה מסתורית שלא ברור מה היא מכילה. 

"איבגי הוא כוכב סרט אימה עם סוף רע מאוד", מסרה יו"ר נעמת חגית פאר, בתגובה לשחרורו. "קורבנות שנפגעו ותוקף שמערכת הצדק מגלה סלחנות עמו. אנו מאכוכזבות מאוד מהתנהלות הפרקליטות ומהתחוש שאין מלחמה אמיתית על צדק במקרה של קורבנות תקיפה מינית".

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 12, תוכנית השיקום שאליה התחייב האסיר המשוחרר תכלול טיפול פסיכולוגי אחת לשבוע, התנדבות במשתלה אחת לשבוע ותהחייבות שלא להתייחס בתקשורת וברשתות החברתיות לעבירות או למתלוננות, בנוסף הוא ישהה בביתו מדי יום בין השעות 22:00-06:00.