נטפליקס מנסה כבר תקופה ארוכה להילחם בתופעת שיתוף הסיסמאות של לקוחותיה עם חברים ובני משפחה אחרים. אמש (רביעי) הודיעה ענקית הסטרימינג כי היא בוחנת להעלות את מחיר המינוי עבור משתמשים שחולקים את החשבון שלהם עם משקי בית אחרים, ובדרום אמריקה הצעד כבר מיושם.

החברה הסבירה כי הפרופילים הנפרדים שמאפשרים לצפות במקביל "יצרו בלבול לגבי האופן שבו ניתן לשתף את שירות הסטרימינג". כדי לבחון את הנושא, נטפליקס פתחה בפיילוט בדרום אמריקה, שבמסגרתו תחל לגבות תשלום גבוה יותר עבור חשבונות משותפים בצ'ילה, קוסטה ריקה ופרו.

נטפליקס תנסה לרסן את התופעה באמצעות כלים שנועדו לבלום שיתוף סיסמאות, שלגביהם היא לא מפרטת, כך שמנויים "יוכלו להוסיף עד שני 'חשבונות משנה' עבור מי שלא גר איתם באותו הבית, בתוספת תשלום". באיזו עליית מחיר מדובר? הצרכנים בצ'ילה ובקוסטה ריקה ישלמו תוספת של כמעט 10 שקלים, ובפרו מחיר החבילה לחודש יעלה בכמעט 7 שקלים.

הצעד של נטפליקס מגיע על רקע טענת ענקית הסטרימינג כי ההרגל של משתמשים לשתף סיסמאות, שהפך לשכיח יותר ויותר, משפיע על היכולת שלה להשקיע בתוכן חדש ואיכותי עבור לקוחותיה. "נעבוד כדי להבין את התועלת של ההחלטה הזו בדרום אמריקה לפני שנבצע שינויים במדינות אחרות בעולם", נמסר בהודעה.

רק לפני חודשיים הכריזה יוצרת התוכן על ההתייקרות של חבילות הצפייה השונות בכ-15% במדינות שונות בעולם, ובהן ישראל, ארה"ב וקנדה. דובר החברה ניסה להסביר אז כי "התחרות כיום גדולה ולאנשים יש יותר אפשרויות צפייה מאי פעם".