יעקב ברדוגו יפסיק להגיש את התוכנית "חמש בערב" לצידו של ירון וילנסקי ואילו האחרון ימשיך בתפקיד - כך מודיעים היום (חמישי) בגל"צ. התוכנית לפורמט של יומן חדשות לסיכום אירועי היום, בהובלתו של וילנסקי.

על פי ההודעה, "בהתאם לקו העריכתי" של מ"מ מפקדת גלי צה"ל והעורכת הראשית גלית אלטשטיין, "לייצר הפרדה בין חדשות לפובליציסטיקה - התוכנית תבוטל. במקומה ישודר יומן חדשות שבמסגרתו תינתן במה "לתוצרי מערכת החדשות של גלי צה"ל". ברדוגו צפוי להמשיך להגיש את התוכנית "מחשבות בע"מ", וכמו כן הוצעה לו האפשרות להשתלב ברצועה פוליציסטית נוספת בתחנה הצבאית. הפרשן קובי סודרי יוסיף להשתלב בתוכניות השונות. 

 

חיילת עובדת בגלי צה"ל (צילום: משה שי , פלאש/90 )
גל"צ, ארכיון | צילום: משה שי , פלאש/90

מ"מ מפקדת גלי צה"ל, גלית אלטשטיין: "בחודשים האחרונים עברה גלי צה"ל תחת פיקודי שינויים משמעותיים במטרה לאפשר למחלקת החדשות כר פעולה עיתונאי מקצועי וממלכתי, כיאה למערכת חדשות מובילה בשידור ציבורי. הפורמט של יומן חדשות הערב בהגשתו של ירון וילנסקי יעמיד במרכז את התוצר העיתונאי של כתבי מחלקת החדשות של גלי צה"ל". 

"ההדחה של יעקב ברדוגו היא שערורייה ועדות נוספת לרמיסת הדמוקרטיה וחופש הביטוי על ידי השמאל", מסר יו"ר האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. "מנסים לסתום את הפה לימיני האחרון בגל"צ, ששידר את התוכנית המואזנת ביותר ברדיו. זה לא יעזור להם, לא ישתיקו את הימין ולא ישתיקו את ברדוגו. חכו ותראו". 

ואחרי ההודעה של גלי צה"ל, בערוץ 14 מודיעים על השקת תוכנית חדשה תחת השם "לפני הכותרות", שתשודר בימי ראשון-חמישי ב-19:30. על פי ההודעה: "התוכנית תתמקד בפרשנות פוליטית, משפטית וכלכלית של אירועי היום ותעלה לאוויר בתחילת חודש מרץ". מהדורת החדשות של ערוץ 20 לשעבר, תשודר בין 19:55-20:30.

פנינו לתגובתם של יעקב ברדוגו וירון וילנסקי - שניהם סירבו להתייחס לידיעה.