סוף עגום לפרשה שהסעירה את עולם האומנות: מוזיאון רמת גן, שנפתח רק לפני כחודש, הודיע היום (רביעי) כי הוא סוגר את שעריו עד להודעה חדשה. "לאור העובדה שתהליך הגישור בין האומנים לעיריית רמת גן לא צלח, בצער רב אנו מודיעים כי תערוכת הבכורה לפתיחה המחודשת של המוזיאון נסגרת", נכתב בעמוד הפייסבוק של המוזיאון. 

הוויכוח בין הצדדים התגלע כזכור בעקבות יצירתו של האומן דוד ריב, "ירושלים של זהב / ירושלים של חרא", שעוררה את זעמו של ראש העיר כרמל שאמה הכהן, משום שהיא לטענתו מבזה את עיר הבירה. האחרון ביקש מעוקביו לענות על סקר - "לב" להסרתה, ואימוג'י צוחק להשארתה. 45 האומנים המציגים לצידו של ריב התנגדו בתוקף להחלטה והודיעו כי אם היצירה לא תחזור לקירות המוזיאון - אף יצירה לא תוצג. הצדדים ניהלו משא ומתן בשבועות האחרונים, שכאמור הגיע למבוי סתום. 

"לאחר שמוצה התהליך וראש העירייה והוועד המנהל של המוזיאון נמנעו מלהגיב להצעות הפשרה שלנו", נמסר מנציגי האומנים, "חזרנו לדרישתנו להסיר את עבודתינו מהתערוכה. אנו ממתינים להשבת העבודות לבעליהן ומצפים מהמוזיאון לכבד את האומניות והאומנים. כולנו תקווה לעתיד טוב יותר למוזיאון ולעולם האומנות והתרבות, ללא התערבויות של הדרג הפוליטי בתכנים ובהחלטות המקצועיות". 

היצירה מעוררת המחלוקת של דוד ריב (צילום: דוד ריב)
היצירה מעוררת המחלוקת של דוד ריב | צילום: דוד ריב

מעיריית רמת גן נמסר: "לא אלמן ישראל ולא אלמנה ר"ג אל מול ניסיון הסחיטה של הסרת היצירות. המוזיאון יחשב מסלול מחדש, ובתוך מספר חודשים יצא לדרך חדשה מחוזק ואטרקטיבי יותר".