סערת מחירון האומנים נמשכת: יום העצמאות ה-74 של המדינה יחול בעוד חודשים ספורים, ונראה כי גם השנה יוציאו העיריות מחירי חסרי תקדים בעבור המופעים בבמות המרכזיות. אמש (שלישי) פרסמנו ב"תוכנית חיסכון" את הסכומים הגדולים שיקבלו אומנים נוספים בעבור הופעות קצרות.

על רקע הסערה - עיריית הרצליה הודיעה כי לא תיתן יד למחירים האלו ותזמין להופעות אומנים מקומיים. גם ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך, אמר כי אין בכוונתו לשלם מחירים מופקעים. "לא חסר לנו כסף, אבל יש לנו אחריות ציבורית כלפיו. אין שום היגיון לשלם לאומן 300 אלף שקל", הוא הדגיש. "לא נשלם סכומים כאלה להופעה של 45 דקות. זה לא נגמר רק בעלות של האומן - זו במה ותאורה מיוחדת. מי שרוצה ללכת לזאפה לראות הופעה כזו או אחרת, מוזמן ללכת".

נציין כי המחירים הם ללא מע"מ, להופעה של 40-45 דקות - ללא הגברה או ציוד, ולכן עירייה שסוגרת הופעה עם אחד האומנים - נדרשת להוסיף עוד עשרות אלפי שקלים.

אתמול פרסמנו את המחירים דרושים אומנים גדולים אחרים להופעה ביום העצמאות. שיאן השכר - עומר אדם שיקבל 250 אלף שקלים להופעה אחת, אחריו עדן חסן שיגרוף 200 אלף שקלים להופעה, משה פרץ יקבל 180 אלף שקלים ונטע ברזילי עם 80 אלף שקלים להופעה.