6 מדינות ערביות - ערב הסעודית, איחוד האמירויות הערביות, כווית, בחריין, עומאן וקטאר, אוסרות על הקרנת החידוש לסרט "סיפור הפרברים" בבימויו של הבמאי המוערך סטיבן ספילברג, כך דווח היום בעיתונים בחו"ל. הסיבה היא דמות טרנסג'נדרית המגולמת על ידי שחקן\ית א-בינארי\ת שקיבלה זמן מסך נרחב בסרט. חלק מהמדינות, כמו ערב הסעודית וכווית, הודיעו מראש כי אין בכוונתן לאשר את הסרט במדינה. מדינות אחרות דווקא אישרו בתחילה את הקרנת הסרט בתנאי שחברת ההפצה דיסני תסכים לצנזר סצנות "בעייתיות". לאחר שדיסני סירבה, הוחלט לאסור את שידור הסרט לחלוטין. 

מדובר על הדמות Anybodys, אניבודיס, המגולמת על ידי השחקן\ית אייריס מאנס. בסרט המקורי הדמות שולית מאוד, אך בעיבוד החדש ספילברג מרחיב את קו העלילה שלה והיא זוכה ליותר זמן מסך. ידוע כי למדינות הללו חוקי צנזורה נוקשים האוסרים על הקרנת סרטים שיש בהם תוכן מיני או קללות. הסרט "הנצחיים" לדוגמה, גם הוא של המפיצה דיסני, נאסר גם הוא לשידור במדינות הללו בעקבות סצנת נשיקה בין שני גברים - פאסטוס המגולם על ידי השחקן בריאן טיירי הנרי ובן זוגו בן, אותו משחק האז סלימאן.

סטיבן ספילברג, סיפור הפרברים 2021 (צילום: nikotavernise@, טוויטר)
השחקנים הראשיים בסרט יחד עם ספילברג | צילום: nikotavernise@, טוויטר

החידוש צפוי להגיע לבתי הקולנוע בארה"ב בסוף השבוע הקרוב, 60 שנה אחרי צאת הסרט המקורי, שהוא עצמו עיבוד למופע ברודווי שעלה ב-1957. התגובות הראשונות לסרט היו נלהבות במיוחד, עקב ההחלטה של הבמאי שלא לשים כתוביות לדיאלוגים בספרדית בין השחקנים, דבר שלטענת הצופים מתקן עוול היסטורי שנעשה במקור.

הסרט מעורר תגובות רבות עוד בטרם יצא לאקרנים בגלל ליהוקו של שחקן "אשמת הכוכבים" אנסל אלגורט, המגלם את הדמות הראשית טוני. אלגורט הואשם, לכאורה, באונס ותקיפה מינית של צעירה שפרסמה את הסיפור המלא בחשבון טוויטר שנמחק מאז. אנשים רבים קראו להוציא אותו מהחידוש, בקשה שלא זכתה למענה אך בטריילר הרשמי הוא כמעט ואינו מופיע.