יפית גרינברג, המוכרת בעיקר בשמה המסחרי: ג. יפית, הלכה הבוקר (שלישי) לעולמה בגיל 70 אחרי מאבק במחלת הסרטן. היא הייתה הבעלים של קבוצת הפרסום: "ג. יפית תקשורת", המאגדת תחתיה את החברות: "ג. יפית בע"מ", "Gkids&young” “גלעד תדמית", "TRM", "Gimalaya", Big Big light","G Conversation" (העוסקת בקידום מכירות) ושליש ממשרד הפרסום ענבר מרחב ג'י. יו"ר הדריקטוריון של חברת החדשות של קשת 12, תמי רוה, ספדה: "מודל נשי קלאסי - חברה מהסוג של פעם".

גרינברג התפרסמה במיוחד בזכות כתבות וקמפיינים פרסומיים בהם היא ממליצה לרכוש מוצרים, בהתבסס על מחקרים ובדיקות שערכה. היא נחשבת למותג חזק בתחום הצרכנות ומתמחת בניהולם של מהלכי שיווק אתגריים: מינוף מותגים, שינויים בהרגלי הצריכה, שינוי ההתנהגות הצרכנית ומיצוב מחדש.

עם לקוחותיה נמנות מן החברות הגדולות בישראל: סנו, הוט, תנובה, שטראוס עלית, ישראכרט, שירותי בריאות כללית, סופר פארם, טרה ועוד. במהלך השנים פנתה ג. יפית גם לעסקי נדל"ן ועסקי השקעות. חברות בבעלותה בנו את פרויקט "אנטוקולסקי" בסגנון ה"באוהאוס", אחד הפרויקטים היוקרתיים בתל אביב. בשנת 2013 ניהלה ג. יפית מגעים עם רון לאודר כדי לרכוש את חלקו בערוץ 10 (30%). ביוני 2014 עמדה בראש קבוצת משקיעים שרכשה את רשת חנויות הספרים סטימצקי. בשנת 2017 השיקה ג. יפית את גרופיס. הום בשיתוף דנית ציון-דואן, בעלת משרד עו"ד בתחום הנדל"ן, ויוסי שניידר מומחה במיסוי ונדל"ן. מטרת המיזם היא להקל על התאגדות של קבוצות רכישה.

"היום יותר קשה. אז הייתי היחידה בתחום, היום יש המון. יש אינטרנט ובלוגים והיום כל אחד הוא סוג של עיתונאי", תיארה ג. יפית את השינוי בתחום הפרסום בריאיון למאקו ב-2014. "אין נוסחה מדויקת להצלחה, אחרת היינו כולנו עשירים. אבל יש לי כמה טיפים. ראשית, מזעור נזקים. לדוגמא, עסק חייב לעשות ביטוחים מתאימים כדי לא ליפול אם משלוח מתפקשש, או עסק שמתעסק בייבוא - לא להתחיל במשלוחים גדולים גם אם זה אומר להרוויח פחות אבל בטוח. שנית, לשים מטרה ולהסתכל קדימה, לעשות תכנית. ודבר נוסף, לדעת עם מי לעשות עסקים ולא להיות ראוותן. אני לא אוהבת ראוותנות".

"ג. יפית הייתה מבחינתי מודל נשי קלאסי, של אישה מאוד מצליחה בתחום היזמות והעסקים ולצד זה אשת משפחה נפלאה שמקדישה כל רגע פנוי לנכדים, רעייה נפלאה לבני בעלה ואייל הבן שלה, שהוא איתה בכל העסקים שלה", ספדה יו"ר הדריקטוריון של חברת החדשות. "חברה מהסוג של פעם - עם אכפתיות ונאמנות וכזאת שממש אפשר לדבר איתה על כל נושא תוך ידיעה ברורה שהכל נשאר בינינו. המכה הגדולה שניחתה עליי הבוקר, כשבני בעלה הודיע לי על פטירתה הלילה הייתה משום שאני קיוויתי והתפללתי שהיא תצליח להתגבר על המחלה הנוראה שתקפה אותה באכזריות כזאת".

"כל עוד היה בינינו קשר של דיבור, עד לאחרונה, לא מזמן, היא הייתה כל כך אופטימית", הוסיפה עו"ד תמי רוה. "היו לה הרבה מאוד טיפולים יומיים בבית החולים ואחרי שהיא היייתה חוזרת מטיפול ונחה קצת היא הייתה מתקשרת אליי ואומרת לי 'תמרלה בואי תקפצי אליי קצת'. אני הייתי עוזרת הכל ומגיעה אליה והיינו יושבות על המרפסת הגדולה שלה שכונתה בפיה היאכטה ומשוחחות על החיים. לפני 3 שבועות דיברנו ככה, מאז היא נכנסה לטיפולים מאסיביים ולא הגיעה הביתה. הייתי בקשר יום יומי עם בני, שטיפל בה עם אייל במסירות מופלאה יום ולילה. בני גם הוא השתדל לשדר אופטימיות זהירה ועוד אתמול בבוקר כשדיברתי איתו הוא אמר לי שאני מבטיח לך כשאפשר יהיה לבוא לבקר אותה את תהיי הראשונה שאני אתקשר. לצערי הייתי בין הראשונות שהוא הודיע להתקשר על פטירתה הלילה".

אסף אשתר, שחיקה את ג.יפית בקומדי סטור, סיפר: "רצינו לעשות בקומדי סטור פינת מכירות היתולית ואמרנו שניקח את הדמות של ג. יפית ונעשה עליה חיקוי ופרודיה, 'מ.כוערת', אמרנו שנעשה הכל הפוך על הפוך. דמות שהצליחה ואהבו אותה את הדמות הזאת. בהתחלה שמענו שהבן שלה קצת כעס על הצחוק שאנחנו עושים אבל יפית הבינה שפרסום זה דבר טוב. היא באה בספורטיביות ובהומור נהדר לצלם איתנו בקומדי סטור תוכנית מיוחדת לפורים ושיתפה איתי פעולה".

הוא הוסיף כי "אחרי שנים רבות ניצלנו את העובדה שאני מזוהה עם החיקוי שלה ועשיתי פרסומת עם הכלה שלה במקומה על בסיס 'אתם רוצים את הדבר המקורי'. היא השכילה לשתף איתנו פעולה בספורטיביות ובהומור וברצון ובאמת לקבל, לחקר, לצחוק ולהבין שהכול בצחוק. היה נפלא לעבוד איתה. הייתי בשוק כששמעתי את עובדת הליכתה לעולמה ואני מוסר מכאן תנחומים לכל המשפחה ויהי זכרה ברוך. היא לא תשכח שנים רבות ולנצח, הייתה מדמויות התקשורת הבולטות ומוכרת לכל ישראלי".

נעמי לויצקי, מחברת ספרי עיון וחברתה של ג. יפית, סיפרה בפייסבוק: "יספרו עליה שהייתה אמא נהדרת לאייל ואישה אוהבת ומסורה לבני וחברה נאמנה מן המעלה הראשונה. והיא הייתה כל אלה. עבורי יותר מכל היא הייתה אישה פורצת דרך, נועזת ויצירתית שהצליחה מעל ומעבר למשוער בעולם של גברים. בנחישות ובחכמה את מרביתם היא שמה בכיס הקטן".

היא הוסיפה כי "לפני כשנה, ביום ההולדת של חברתנו תמי רוה, היא הייתה ברמיסיה מן המחלה, אופטימית ומליאת אמונה כהרגלה והייתה משוכנעת שניצחה את המחלה. גם אנחנו נדבקנו באמונה הלוהטת שלה. לפני חודשים אחדים באה נפילה גדולה. הווטסאפ האחרון ששלחה לי באוקטובר, כשכבר הייתה חולה מאוד, היו מילים של תפילה: 'נעמי יקרה, גם אני בתקופה לא קלה…, אבל אלוקים שולח לנו כוח לנצח'".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ספד : "רעייתי שרה ואני שמענו בצער עמוק על פטירתה בטרם עת של חברתנו ג. יפית. אנחנו מכירים אותה ואוהבים אותה כבר עשרות שנים. יפית הייתה חדורה באהבת ישראל עמוקה. היו בה חכמה וחדות שתמיד שולבו עם חום אנושי. במו ידיה היא בנתה את עסקיה המוצלחים ושמה הלך לפניה כסמכות שיווקית הגונה ואמינה. היא הייתה אמא נפלאה לבנה אייל ורעיה אוהבת לבני. אנו שולחים להם ולכל משפחתם את תנחומינו שיוצאים מעומק ליבנו".

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר, ספדה לג. יפית: "איבדתי אותך היום חברת אמת שלי, כבת משפחה היית לי, כל כך אהבתי והערצתי אותך. הכרנו לפני שנים רבות ומה שישר חיבר בינינו ויצר משולש חברות- שלי, שלך ושל מאיר שמיר- זה ששלושתינו בוגרי שבט 'להגשמה' של בני עקיבא. גם בתקופה האחרונה שחווית סבל נוראי וקושי רב, והיה קשה לך לדבר, אמרת שאת מסכימה שרק אני אבוא לבקר אותך. את שהקפת את עצמך בכל כך הרבה חברים, שאהבת את כולם, לא היה בך כבר הכח להמשיך ולארח כפי שנהגת כל חייך".

כתבתנו דפנה ליאל ספדה גם היא: "זוכרת שהשתתפתי עם ג. יפית באירוע שבו דיברה על ההצלחה הנשית למרות הצקצוקים וסיפרה שכבר למדה לשים על זה פס - 'שיחיו הקנאים ואני אתן להם מאה ועשרים סיבות לקנא', אמרה. כוח נשי שלא ראה בעיניים. יהיה זכרה ברוך".

היחצ"ן רני רהב ספד גם הוא: "ג. יפית הייתה מודל לחיקוי, יפית הייתה הראשונה בישראל לזהות טרנדים. היא היתה חלוצה בתחומה, אשת פרסום ותקשורת ענקית בדורה. יהי זכרה לעד".

בית החולים בילינסון: "ביה"ח בילינסון מודיע בצער על פטירתה של ג.יפית שנפטרה הלילה ממחלת הסרטן. בילינסון משתתף באבלה הכבד של המשפחה".