חנוכה כבר ממש מעבר לפינה, והתיאטראות בחזרות אחרונות לקראת החג הגדול מכולם. בתיאטרון הבימה החליטו ללכת על כל הקופה ולהעלות מחדש את הצגת הילדים העל-זמנית "הכבש ה-16". יוני רכטר, שהלחין את השירים המקוריים, עבד גם על העיבוד החדש, משה קפטן ביים, ובין השחקנים נמצאים שמות מוכרים כמו נועם קלינשטיין, שירה לוי, אור עמרמי-ברוקמן וטל מוסרי.

"אני חושב שאנחנו נוגעים ביצירה נצחית", אומר מוסרי. "אני זוכר שהלכתי עם אמא שלי לראות את ההצגה כילד כבר לפני 30 שנה. בעיניי לא צריך לשנות בה כלום, להשתדל לא לקלקל". מוסרי הוא זקן השבט בקאסט השחקנים הנוכחי והוא בכלל לא מתרגש: "אני רוצה להגיד תודה על זה שאני בכלל יכול להיכנס לנעליים של ילד ולשחק חלק מחבורת ילדים. אני מאחל לעצמי עוד הרבה שנים כאלה, קהל הילדים זה הקהל שהכי מרגש אותי". 

מתוך החידוש ל"כבש ה-16"
השחקנים מתוך המחזה "הכבש ה-16" שיעלה בתיאטרון הבימה בחנוכה 2021

המחזה עלה לראשונה ב-1991 בתיאטרון הקאמרי, הרבה לפני ששירה לוי ונעם קליינשטיין בכלל נולדו. "זה הצגה כיפית במיוחד", מספרת קליינשטיין, "שירים שגדלנו עליהם והייתי שומעת הרבה לפני שהתחילו החזרות". במהלך חנוכה הם מתכננים 5 הצגות ביום, שירה כבר רגילה כי עשתה פסטיגל, אך שתיהן מסכימות שזה קצב שיהיה קשה לעמוד בו.

למרות שכולנו גדלנו על השירים, הבמאי משה קפטן יודע שחלק מהטקסטים שנכתבו אז כבר לא יעברו היום. נניח השיר "הילדה הכי יפה בגן", עליו נשמעה ביקורת בעבר שאינו פמניסטי ומעודד את מודל היופי. "ההצגה כבר לא ההצגה הנאיבית שהייתה, יותר עדכנית, קצבית ודינמית. היו גם דברים במחזה שהרגשתי שהם כבר לא פוליטיקלי קורקט לימינו אז קצת נגעתי ושינינו".

"הכבש ה-16", הבימה, החל מ-23 באוקטובר ובמשך כל חנוכה