הסדרה הדרום-קוריאנית "משחק הדיונון" הפכה לנצפית ביותר בכ-90 מדינות ברחבי העולם, ומהר מאוד, אם במקרה פספסתם - הפכה לנצפית ביותר אי פעם בנטפליקס. באופן לא מפתיע, המדינה היחידה שלא הייתה שותפה לטירוף היא קוריאה הצפונית, שמחרימה את כל התכנים המגיעים מהמערב ובמיוחד מהשכנה מדרום. כעת החרם קיבל תפנית מזעזעת. 

מעבר לים מדווחים היום (רביעי) על נער שהבריח עותק של הסדרה לתוך קוריאה הצפונית, נתפס ונשפט לעונש מוות על ידי כיתת יורים - כמו בסדרה. הנער, צפון קוריאני, היה בטיול בסין, שם רכש עותק אותו נשא ב-USB. כשחזר למדינה, הוא הפיץ את השמועה על העותק, צפה בו עם חברו ואף מכר עותקים ממנו. הקבוצה נתפסה על ידי הצנזורה במדינה לאחר שמישהו, ככל הנראה, הלשין על המעשים האסורים.

מתוך "משחק הדיונון" (צילום: Youngkyu Park, יח"צ באדיבות Netflix)
כיתת יורים, מתוך הסדרה "משחק הדיונון" | צילום: Youngkyu Park, יח"צ באדיבות Netflix

כעת החקירה בעניינם נמשכת בניסיון למצוא תכנים זרים נוספים שהגיעו לידי התלמידים. גם המורים בבית הספר קיבלו הודעה ולפיה בסיום החקירה הם עלולים למצוא עצמם מפוטרים או נשלחים לעבודות פרך כעונש על שנתנו לדבר לקרות. בני אדם נוספים בקוריאה הצפונית נענשו בעבר על עבירות דומות - אדם אחר שייבא עותק של הסדרה קיבל מאסר עולם ושישה אנשים שנתפסו צופים בה קיבלו 5 שנות עבודה בפרך.

לאחרונה פורסמו נתוני הצפייה של משתמשי נטפליקס ולראשונה נודע כי אנשים צפו ביותר מ-1.45 מיליארד שעות של הסדרה המצליחה ביותר אי פעם של ענקית הסטרימינג. לאור ההצלחה, הודיעו יוצרי הסדרה כי הם עובדים על עונה שנייה, עדיין לא ברור במה תעסוק או מתי תצא.