סוף שנת 2021 מתקרב בצעדי ענק ואקו"ם מפרסמת את סיכום השנה המסורתי שלה. על פי נתונים שנאספו מ-28 תחנות רדיו, "סיבת הסיבות" של ישי ריבו הוא השיר הישראלי המושמע ביותר לשנת 2021. אחריו בתור – "בית משוגעים" של רן דנקר ו"מי לא יבוא" של אברהם טל ובניה ברבי.

בעשיריית השירים המושמעים ביותר נמצאות 3 נשים בלבד – נטע ברזילי שהגיעה למקום השישי עם השיר "אפס מאמץ" יחד עם סטטיק ובן אל. מלבדה נמצאות גם נרקיס (7), אגם בוחבוט (8) ונועה קירל סוגרת את העשירייה. את רשימת השירים הלועזיים המושמעים ביותר פותח "Bad Habits" של אד שירן. אחריו נמצא "Blinding Lights" של דה וויקנד ואז "Leave the Door Open" של ברונו מארס ואנדרסון פאאק.

אד שירן (צילום: מתוך האינסטגרם)
המושמע ביותר, אד שירן | צילום: מתוך האינסטגרם

הנתון המרשים באמת לסיכום השנה הזו הוא שלראשונה מזה שנים המוזיקה הישראלית היוותה 65% מכלל ההשמעות ברדיו (עלייה של 5% מאז תחילת הקורונה). כלומר, 17 מתוך 20 השירים המושמעים ביותר בשנה החולפת היו שירים בעברית או של יוצרים ישראלית.

שלושת המבצעים המושמעים ביותר הם אייל גולן, עומר אדם ושלמה ארצי, רק שתי נשים נכנסו לעשירייה המובילה - שרית חדד במקום השישי, האישה המושמעת ביותר, ועדן בן זקן במקום השביעי. שלוש היוצרות (מחברות ומלחינות) המושמעות ביותר הן קרן פלס, נעמי שמר ז"ל ונורית הירש וברשימה הגברית המקבילה - אבי אוחיון, דולב רם ופן חזות.

אייל גולן ושרית חדד  - כל החלומות (תמונת AVI: סיון מגנזיק)
המושמעים ביותר - אייל גולן ושרית חדד | תמונת AVI: סיון מגנזיק

מטעם אקו"ם נמסר: "אנו שמחים לראות את מגמת העלייה של השמעת מוסיקה ישראלית בתחנות הרדיו, שהיא ביטוי לחיזוק היוצרים והמבצעים המקומיים, ועדיין מצרים על כך שהנוכחות הנשית ברשימות עדיין קטנה ביחס לזו הגברית. מאחלים ששנת 2022 תהיה שנה מעולה מלאה במוסיקה טובה".