השיר "יונתן שפירא" יצא בשנת 2006 באלבום הבכורה של איה כורם שנשא את שמה. השיר הפך מיד ללהיט גדול, את כורם לשם מוכר בכל בית, ודור חדש של ילדים שנקרא על שמו. אחרי שנים של תהיות התגלה כי יונתן שפירא למד עם הזמרת בבית הספר למוזיקה "רימון" ואז היה טייס בחיל האוויר. היום (שלישי) הוציאה כורם חידוש לשיר המצליח ב"גרסת 2022".

לפני כמה חודשים זכה השיר לתחייה מחודשת בזכות אפליקציית הטיקטוק - יותר מ-3,000 סרטונים נוצרו עם הסאונד, וכורם שהתרגשה מהמחווה לא נשארה מאחור ויצרה סרטונים לטרנד בעצמה. הם צברו יחד יותר מ-2 מיליון צפיות ועשרות אלפי לייקים, מה ששכנע אותה להוציא את השיר החדש כסינגל ראשון מהאלבום שבדרך. האלבום יכלול שירים מוכרים של הזמרת, בעקבות סכסוך עם חברת ההקלטה ובמטרה להשיב לעצמה את הבעלות עליהם, דוגמת "שיר אהבה פשוט", "קיץ", "אל תאמיני" ועוד. 

@ayakorem Reply to @shapira0 ♬ יונתן שפירא - איה כורם

כורם היא מלחינה, זמרת ופזמונאית, שהוציאה עד היום 7 אלבומים. השניים הראשונים - "איה כורם" ו"שפה זרה" אף זכו למעמד של אלבום זהב. בשנת 2010 היא יצאה למאבק משפטי נגד חברת התקליטים "עננה" במטרה להשתחרר מחוזה כובל של 18 שנה עליו הייתה חתומה. לאחר גישור בין הצדדים הצליחה לצאת ואף יזמה הצעת חוק, שהתקבלה, המגבילה חוזים בתעשיית המוזיקה ל-7 שנים בלבד.