התובעת המחוזית של ניו-מקסיקו, מרי קרמק-אלטוויס, ציינה אמש (שישי) כי חלק מהאנשים שהיו אמונים על הטיפול באקדחים בסט הצילומים של המערבון "Rust" בהשתתפות אלק בולדווין עשויים לעמוד בפני אישומי פליליים, זאת בעקבות הירי הקטלני של השחקן ההוליוודי שהביא למותה של הצלמת האלינה האצ'ינס על הסט.

התובעת ציינה כי "כל מי שמעורב בטיפול ובשימוש בנשק חם על הסט היה מחויב להתנהג בצורה כזו שתשמור על בטיחותם של אנשים אחרים. אנשים מסוימים עשויים לעמוד בפני אישומים פליליים על מעשיהם או חוסר מעשיהם על הסט". עם זאת, טרם התקבלה החלטה בנוגע להגשת כתבי האישום.

אלק בולדווין בראיון לרשת ABC. "לא לחצתי על ההדק" (צילום: abcnews, צילום מסך)
אלק בולדווין בריאיון לרשת ABC | צילום: abcnews, צילום מסך

בריאיון טלוויזיוני ראשון ששודר אתמול לפנות בוקר ברשת ABC אמר בולדווין: "לא לחצתי על ההדק. מישהו שם כדור חי באקדח, כדור שאפילו לא היה אמור להיות בשטח". לדבריו, "מישהו אחראי למה שקרה ואני לא יכול להגיד מי זה, אבל אני יודע שזה לא אני". בולדווין אמר שלא הייתה לו סיבה לחשוד שכדור חי יכול להיות באקדח: "אני לא יודע מה קרה על הסט. אני לא יודע איך הכדור הזה הגיע לאקדח. אני לא יודע, אבל אני בעד לעשות כל מה שצריך כדי שיהיה פחות סיכוי שזה יקרה שוב".

בריאיון שארך כשעתיים, התייחס השחקן ליחסים על הסט עם הצלמת האצ'ינס בת ה-41, איתה מעולם לא עבד לפני הסרט Rust: "היא הייתה שמחה. כולם אהבו אותה כאדם, וכולם התפעלו מהכישרון שלה". בולדווין סיפר כי ביום הירי השניים נפגשו ודנו בסצנה שבה הוא משחק דמות פצועה קשה שאמורה לשלוף נשק על שני אויבים. לאחר מכן, לטענתו, אחד מעוזרי במאי הסרט הושיט לו את האקדח והוא בתגובה שאל אם הוא "קר", כינוי לאקדח ריק או שמכיל כדורי דמה.

אלק בולדווין (צילום: AP)
הטרגדיה על סט הצילומים של הסרט "Rust" | צילום: AP

בולדווין טען כי אין לו מושג למה הבמאי אמר שהאקדח קר, וכי לא היה לו מושג מה היה במציאות. עורכת דינו של עוזר הבמאי, אמרה שמהרגע שהנשק נבדק, הוא לא באחריותו. "לצפות מעוזר במאי לבדוק נשק חם זה כמו להגיד לעוזר הבמאי לבדוק את זווית המצלמה או להגיד לו לבדוק קול או תאורה", טענה עורכת הדין. היא אף סירבה לאשר שעוזר הבמאי שהיא מייצגת, אכן הושיט את האקדח לבולדווין.

בולדווין תיאר את השתלשלות האירועים ואת החזרה שעשה עם האצ'ינס המנוחה. "היא כיוונה כל צעד שלי. 'תחזיק את האקדח נמוך יותר. לך לימינך. ממש שם. בסדר, תעשה את זה. עכשיו קצת נמוך יותר' והיא גורמת לי למקם את האקדח".

אלק בולדווין (צילום: AP)
הטרגדיה על סט הצילומים של הסרט "Rust" | צילום: AP

"היא מדריכה אותי איך היא רוצה שאחזיק את האקדח, באיזו זווית", הוסיף בולדווין. "אני מחזיק את האקדח במקום שבו היא אמרה לי להחזיק אותו, שבסופו של דבר כוון ממש מתחת לבית השחי שלה". כדי שהירייה תתבצע, בולדווין טוען שהוא היה צריך להניע את האקדח, אבל לא לירות בו. "ההדק לא נלחץ. לא לחצתי על ההדק", אמר בולדווין, ולשאלת המראיין שוב טען וחזר שמעולם לא לחץ על ההדק: "לעולם לא הייתי מכוון אקדח לעבר אף אחד ולוחץ עליו הדק".