הישג ענק: הסדרה הישראלית "טהרן" זכתה הלילה (שלישי) בפרס היוקרתי לסדרת הדרמה הטובה ביותר, בטקס האמי הבין-לאומי.

מפיקת הסדרה, דנה עדן, אמרה לאחר קבלת הפרס כי הסדרה עוסקת בהבנת האדם שמאחורי האויב. "אנחנו עושים את זה כל יום, על הסט שלנו", שיתפה. "אנחנו עובדים עם שחקנים אירנים מכל העולם. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם אהבה אמיתית ולמעשה אנחנו גילינו שיש לנו הרבה במשותף. אני חושבת שזה נותן תקווה לעתיד ואני מקווה שאנחנו נוכל ללכת יחד,  האירנים והישראלים, בירושלים ובטהרן – כחברים ולא כאויבים".

הבמאי דני סירקין והמפיקה והיוצרת דנה עדן (צילום: כאן 11)
הבמאי דני סירקין והמפיקה והיוצרת דנה עדן | צילום: כאן 11

בשיחה עם N12 הוסיפה עדן: "זה היה רגע מדהים. יכולתי לחשוב שזה יקרה, אבל לא האמנתי עד שזה באמת באמת קרה. החבר'ה שנשארו על הסט בהתרגשות גדולה. כתבתי לכולם בקבוצת וואטסאפ שאני מקדישה את הפרס הזה להם, אני חושבת שאנחנו חבורה מדהימה של אנשים - ישראלים, יוונים ואיראנים שעובדים יחד. זה מרגש, במיוחד הפליטים האיראנים שעובדים איתנו בהפקה, שממש ברחו מאיראן לא מזמן וזוכים לעבוד עם גלן קלוז ובהפקה כל כך גדולה". 

דני סירקין, במאי הסדרה, ברך הבוקר על הזכייה בריאיון בגלי צה"ל: "לפתע קראו לנו וזה היה מדהים, היינו מועמדים מול סדרות מעולות ובכל זאת זכינו. מדהים לקבל את ההכרה הזאת מהעולם. יש לנו מעריצים מהודו, רוסיה וסין - אני מקבל כל יום מיילים מאנשים מכל העולם שראו את הסדרה".

חברי "טהרן" עם הפרס (צילום: Reuters)
חברי "טהרן" חוגגים את הזכייה בפרס היקרתי | צילום: Reuters

ב"טהרן", שמצטלמת בימים אלה לעונה שנייה ומשודרת בערוץ "כאן 11", מככבים בין היתר ניב סולטן, פראז כמאלי, לירז צ'רכי ומנשה נוי, ובעונה הבאה תצטרף הכוכבת ההוליוודית גלן קלוז. העלילה עוקבת אחר דמותה של תמר רביניאן, סוכנת מוסד שאותה מגלמת סולטן, הנשלחת למשימה חשאית בבירת אירן. הסדרה נמכרה להפצה בשירות Apple TV בסכום שמוערך בכמיליון וחצי דולר לפרק.

"זה כבוד גדול להיות חלק מזכייה כל כך מרגשת", מסרה סולטן. "זה בעיקר מרגש לראות איזה חיבוק גדול מקבלת יצירה ישראלית בכל העולם. תודה ענקית ליוצרים, למפיקים, לשחקנים, לאנשי הצוות הרבים והמוכשרים מאחורי המצלמה, לתאגיד השידור, לאפל ובעיקר לכם הצופים! החיבוק והאהבה שלכם לסדרה זה הפרס האמיתי. נתראה בקרוב בעונה ה-2". 

ניב סולטן, "טהרן" (צילום: יח"צ כאן 11)
ניב סולטן, צילום מתוך הסדרה | צילום: יח"צ כאן 11

ראש הממשלה נפתלי בנט ברך בטוויטר וכתב: "כבוד גדול ליצירה הישראלית". שר התרבות והספורט חילי טרופר ברך גם הוא: "הסדרה המעולה 'טהרן מביאה כבוד גדול לישראל. יורצי הסדרה, צוותי ההפקה והבימוי, וכמובן השחקנים והשחקניות המופלאים והמופלאות הוכיחו כי היצירה הישראלית היא ברמות הגבוהות ביותר, מלאת יצירתיות וכישרון. ברכות חמות ותודה לכם על הגאווה שהסבתם לנו". 

השחקן רועי ניק היה מועמד בטקס גם הוא, לפרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו בסדרה "נורמלי" שמשודרת ב-HOT, אך הפרס הוענק למועמד הבריטי. בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר זכתה Call My Agent, "עשרה אחוז", הצרפתית.