היוצר עברי לידר פרסם לפני כניסת השבת פוסט הבהרה, בו ביקש לחזק ולחבק אנשים שמוצאים אומץ לדבר על הפגיעות המיניות שחוו. 

"חברים, בעקבות הראיון שעשיתי השבוע עם ניב רסקין, קיבלתי מספר פניות ולכן חשוב לי להבהיר כדי שלא יהיה מקום לספק", כתב לידר בעמוד הפייסבוק שלו ותייג את עמוד "תורנו" ו"לא תשתוק", המוקדשים למאבק באלימות מינית. "אני מחזק ומחבק את כל מי שמוצא את האומץ להתלונן, בעילום שם או בפנים גלויות. אני יודע כמה אומץ נדרש מאנשים לספר על הטרדות ותקיפות שחוו. לרגע איני מקל בזה ראש ואמשיך תמיד לעמוד לצד הנפגעים". 

את הדברים כתב לידר בעקבות ביקורת חריפה שעלתה נגדו ברשתות החברתיות, אחרי שהתייחס לראשונה לפרשת אוחובסקי ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. בין היתר אמר לידר לרסקין "גל חבר מאוד מאוד טוב שלי וזה מאוד אישי בשבילי. אלימות היא לא דבר מקובל, זה לא לעניין ואל צריך להיות, אבל צריך להיזהר כי המכשיר הזה מסוכן ויכול להרוס לאנשים את החיים. צריכה להיות שם זהירות, אולי גישה טיפה יותר זהירה של התקשורת. חשוב שאנשים יוכלו להשמיע את קולם, אבל כשזה אמיתי - לא סתם". 

הדברים לא התקבלו בעין יפה בקרב רבים בקהילה הגאה והיו מי שקראו "לבטל" את לידר בעקבות דבריו. "חברים וחברות תקשיבו לתזכורת של עברי לידר ותשמיעו קול, אבל רק כשזה אמיתי ולא סתם טוב? כלומר, בדיוק כמו שקרה ליטרלי בכל רגע נתון עד היום", כתב בטוויטר עמרי פיינשטיין, מייסד פרויקט "תורנו".

"עברי לידר מבקש שתתלוננו רק כשזה אמיתי ורציני, או בקיצור אל תתלוננו נגד חברים שלו", כתבה עורכת הדין והעיתונאית רויטל חובל. גם העיתונאי אבנר הופשטיין פנה לטוויטר וצייץ: "הסטנדרט הכפול של עברי לידר (הצבוע): מתברר כשמדובר בתלונות נגד חבר שלו זה 'סתם'".

"מסתבר שמילים כמו מיושן, זחוח, חסר רגש ולא רלוונטי, מתארות לא רק את המוזיקה שעברי לידר יוצר בעשור האחרון, אלא בעיקר את האיש עצמו", כתב בן בירון בפייסבוק. "ברכות למצטרף החדש למועדון 'יש לי ערכים אבל עד שזה מגיע לחברים שלי'. הגולשת והעיתונאית כרמל מילנר סער עקצה: "ועל זה נאמר: 'יותר טוב כלום מכמעט'".