הפגנה למען המאבק להשארתן בארץ של דניאל בת ה-7 ואמה קולטידה שמועמדות לגירוש מיידי מישראל, תתקיים מחר (שישי) בתל אביב. את הצעדה מארגנים הורי וילדי בית הספר "ביכורים" שבה לומדת דניאל, וממנו היא תצא ב-12:00 לכיוון הרחבה המרכזית של מתחם "שרונה". במתחם ייערכו הופעות של אומנים שהתגייסו לאירוע שאותו תנחה שני כהן. בין היתר ישתתפו שלומי שבן, יהלי סובול, קורין אלאל, רונית רולנד. 

דניאל ואמה מועדות לגירוש לתאילנד משום שאביה, שמוליק, אזרח ישראל, נפטר כשהייתה בת 8 חודשים מהתקף לב. בשנים הראשונות קולטידה הייתה שוהה חוקית, אבל ב-2017 היא פנתה לחדש את האשרה שלה, שם הודיעו לה שלאור העובדה שבעלה נפטר היא לא רשאית להישאר. דניאל לעומת זאת, היא אזרחית ישראלית ולא ניתן לגרש אותה. בכך המדינה למעשה הציבה תנאי לאם - תשאירי אותה פה לבד או שתגורשו שתיכן. 

שלומי שבן בהופעה בלייב בזאפה (צילום: N12)
שלומי שבן | צילום: N12

בריאיון לחדשות 12 סיפרה בתחילת החודש קולטידה: "אני רוצה להישאר עם הילדה, החיים שלה פה. חוץ מזה שיש לנו משפחה שאוהבת אותנו וגם אנחנו אוהבים אותה. 'אם את רוצה לבוא לבקר ניתן לך ויזה לכמה ימים', אומרים לי". מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר אז בתגובה: "הפונה הגישה שוב ושוב בקשות למעמד ונדחתה. בית הדין אף ביקש ממנה לצאת את הארץ עוד בינואר 2020".